دکورپرداز
دکور پرداز

صعود ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

صعود ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش دكور پرداز شاخص كل بورس امروز بر خلاف شاخص كل با معیار هم وزن، روندی صعودی داشت و بیشتر از ۱۰ هزار واحد افزایش پیدا كرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۹۵ واحد صعود، رقم یک میلیون و ۶۴۲ هزار واحد را ثبت نمود. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۴۱۱۰ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم ۴۴۵ هزار و ۲۷۰ واحد رسید.
معامله گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۱۸ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال انجام دادند.
فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بازار گذاشتند.
ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ایران خودرو، سایپا، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری شاهد هم نمادهای پربیننده بازار بورس بودند.
شاخص کل فرابورس هم با ۶۷ واحد کاهش رقم ۱۷ هزار و ۲۹۰ واحد را ثبت نمود.
در این بازار ۷۶۶ هزار معامله به ارزش ۴۶ هزار و دو میلیارد ریال انجام شد.
سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و مدیریت انرژی امید تابان هور نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی تندگویان، بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان و پلیمر آریا ساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
نمادهای پربیننده این بازار هم از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری پویا، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریا ساسول، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و صنایع ماشین های اداری ایران تشکیل شده بود.
منبع:

1399/06/15
22:35:10
5.0 / 5
2055
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد