دکورپرداز
دکور پرداز

پرداخت كمك ودیعه مسكن سرعت گرفت

پرداخت كمك ودیعه مسكن سرعت گرفت

تابحال ۲۳۵۸ پرونده در بانكهای عامل به منظور دریافت تسهیلات بانكی كمك ودیعه مسكن تشكیلشده كه ۱۶۳۹ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۸۵.۲۵۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود که در جهت اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت و مصوبه ۱۱‏‏‏ مرداد ماه ۱۳۹۹ «ستاد ملی مقابله با کرونا»، بانک مرکزی هرگونه همکاری و هماهنگی لازم به منظور تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (کمک ودیعه مسکن) را با «وزارت راه و شهرسازی» و بانکهای عامل اعطای تسهیلات یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.

ازاین رو بانک مرکزی، در انجام امور محوله خود، همچون ابلاغ توزیع بانکی تسهیلات یاد شده به بانکهای عامل، تهیه توزیع بانکی ـ استانی و ارسال آن به وزارت راه و شهرسازی برای انجام سایر امور مربوطه، برگزاری جلسات مختلف به منظور تهیه دستورالعمل بانکی مرتبط و ابلاغ آن به بانکهای عامل (طی نامه شماره ۱۶۴۳۱۱‏‏‏.۹۹ مورخ ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹) اقدامات لازم را انجام داده است.

برپایه پیگیری های به عمل آمده، علت تأخیر در پرداخت تسهیلات یاد شده مشکلات مربوط به سامانه «طرح اقدام ملی» (مرتبط با وزارت راه و شهرسازی) و نحوه اتصال کاربران بانکهای عامل به آن سامانه و همینطور نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها بوده است که بعد از پیگیری مبحث توسط این بانک، «وزارت راه و شهرسازی» در هفته گذشته نسبت به برگزاری جلسه و رفع مشکلات بانک ها و تعیین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها اقدام نموده است.
براین اساس، هم اکنون پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن سرعت گرفته و تمام شعب بانکهای عامل در سامانه طرح اقدام ملی برای انتخاب، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.

همچنین، در جهت پشتیبانی از متقاضیان دریافت تسهیلات یاد شده، تأکیدات لازم در خصوص اعطای تسهیلات با دریافت وثایق مندرج در دستورالعمل بانکی ابلاغی به تمام بانکهای عامل انجام شده است.

در انتها خاطرنشان می شود، وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا تلفیقی از آنهاست:

الف ‏- گواهی کسر از حقوق
ب ‏- گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی
ج‏ - سهام عدالت
د ‏- در تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی دریافت سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل
ه ‏- در تسهیلات بیشتر از ۱۵۰ میلیون ریالی دریافت سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن
منبع:

1399/06/18
09:49:41
5.0 / 5
1811
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد