دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس سازمان بورس اعلام كرد:

اجبار به بازارگردان ها و نهادهای مالی بزرگ برای ورود به بورس

اجبار به بازارگردان ها و نهادهای مالی بزرگ برای ورود به بورس

به گزارش دكور پرداز رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: برای كاهش افت بازار به بازارگردان ها و نهادهای مالی بزرگ اجبار می نماییم تا به كمك بازار بیایند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از صداو سیما، حسن قالیباف در حاشیه جلسه وزیر اقتصاد با فعالان بازار سرمایه اضافه کرد: سازمان بورس اقداماتی از جمله، بازارگردانی در بازار را انجام خواهد داد و به سهامداران و نهادهای مالی بزرگ اجبار می نماییم که وارد بازار شوند، چونکه اگر افتی در بازار صورت گیرد، بازارگردان ها می تواند جلوی افت را بگیرند یا کاهش دهند.
وی افزود: بازارگردان در بازار وجود دارد، اما سایزشان برای بازار فعلی ما کوچک است، اما مقرر است بازارگردان ها دائم در بازار حضور داشته باشند تا نقدشوندگی سهام تضمین شود.
رئیس سازمان بورس افزود: یکی از اقدامات دیگر سازمان بورس، انتشار اوراق تبعی است که این اوراق ابزار اطمینان بخشی در بازار سرمایه است و در این رابطه، بعضی از شرکت ها اعلام آمادگی کرده اند.
قالیباف اظهار داشت: قیمت ها در بازار سرمایه نوسان دارد و هر کسی که وارد بازار می شود، باید ریسک بازار را بپذیرد.
وی اضافه کرد: افرادی که قیمت سهامشان پایین آمده، صبر کنند تا به سود برسند و مردم باید سواد مالی و رفتاری را پیش از ورود به بازار فراگرفته باشند.
رئیس سازمان بورس اظهار داشت: افرادی که آشنایی به بازار ندارند، باید به سراغ صندوق های سرمایه گذاری بروند، چونکه این صندوق ها ریسک کمتری دارد.
وی درباره استقبال مردم از صندوق پالایش یکم اضافه کرد: تا به امروز بدون احتساب پذیره نویسی بانک ها حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.


منبع:

1399/06/20
22:49:38
5.0 / 5
1810
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد