دکورپرداز
دکور پرداز
گمرك به دكور پرداز اعلام كرد

تمام خودرو های رامك خودرو ترخیص شد

تمام خودرو های رامك خودرو ترخیص شد

آن طور كه مسئولان گمرك ایران اعلام كردند، هم اكنون تمامی خودرو های رامك خودرو از انبارهای گمرك تخلیه شده و در اختیار پلیس فاتب و مرجع قضایی برای پیگیری های بعدی قرار گرفته است و دیگر گمرك هیچ مسئولیتی در قبال خودرو های این شركت ندارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، از حدود ۱۲ هزار و ۲۶۱ خودرویی که طی سال های گذشته وارد شد و در جریان تغییر شرایط ارزی یا ضوابط واردات خودرو که از مهمترین آنها ممنوعیت سفارش و واردات خودرو قرار گرفت، حدود ۶۷۰ دستگاه مربوط به شرکت رامک خودرو بود که پس از ثبت نامهای که این شرکت انجام داد خودرو های آن درگیر حواشی خودرو های وارداتی شد.
طی دو سال قبل برپایه مصوبات دولت طی چهار مرحله فرصت تعیین شد تا صاحبان خودرو های وارداتی بتوانند برپایه شرایط تعریف شده با انجام تشریفات گمرکی خودرو های خویش را ترخیص کند. در این بین تعدادی که نزدیک به ۲۵۰۰ دستگاه بود دارای پرونده قضایی بودند که مشروط به صدور کم قطعی برائت امکان ترخیص داشتند که خودرو های رامک خودرو هم دراین گروه قرار می گرفتند.
اما چندی قبل چهارمین مرحله از فرصتی که دولت در اختیار صاحبان خودرو برای ترخیص کالا قرار داده به پایان رسید و گمرک هم گزارشی در ارتباط با وضعیت خودرو های ترخیص شده اعلام نمود که طی آن مشخص شد ۶۷۰ دستگاه خودروی رامک خودرو هم به علت داشتن شاکی در گمرک متوقف گردید با هماهنگی های قضایی از گمرک خارج شد و مقام قضایی رسیدگی های بعدی را انجام خواهد داد.
اما به تازگی مشتریان رامک خودرو با گلایه نسبت به وضع موجود اعلام نمودند که بخشی از خودرو ها در انبارهای گمرک باقی مانده و با عنایت به تصمیم گیری های قضایی صورت گرفته نسبت به تعیین تکلیف خودرو های خود سرگردان هستمند. از طرفی پاسخ مشخصی هم از گمرک دریافت نکرده و در مجموع نمی داند که تکلیف آنها چگونه است.
اما برای روشن شدن وضعیت خودرو های رامک مبحث از سید روح الله لطیفی -سخنگوی کمرگ ایران- مورد بررسی قرار گرفت و وی در این رابطه به ایسنا توضیحاتی عرضه کرد.
براساس اعلام سخنگوی گمرک رامک حدود ۶۶۸ دستگاه خودرو در میان خودرو های دپو شده داشته است که چندی قبل برپایه نظر مقام قضایی و طبق صورت جلسه ۶۱۹ دستگاه به صورت امانی از گمرک بندرعباس به گمرک تهران منتقل شد و ۴۸ دستگاه دیگر با نظارت نیروی انتظامی به انبار رامک خودرو شده است.
وی اضافه کرد: خودرو های رامک عموما از چندین مرجع قضایی همچون ازدادگاه کیفری، تعزیرات، دادگاه عمومی که با شکایت از افراد مختلف همراه بود احکام متفاوتی دارد، این در شرایطی است که رامک خودرو برای حدود ۴۰۰۰ نفر ثبت نام کرده و تعداد کمتری از آن به هر علت خودرو وارد کرده که می تواند دلیل آن به بسته شدن ثبت سفارش و یا تغییر ناگهانی مصوبات مربوطه هم برگردد که باید در این رابطه خود شرکت رامک خودرو پاسخگو باشد.
لطیفی اظهار داشت: با ورود دادستانی صدور حکم اصراری قرار بر این شد تا حودروها برای تعیین تکلیف و اولویت بندی در اختیار پلیس فاتب قرار بگیرد براین اساس چهارشنبه شب هفته گذشته تمامی خودرو های رامک خودرو از گمرک تهران ترخیص و در اختیار پلیس فاتب قرار گرفت.
وی با بیان این که هم اکنون هیچ خودروی از شرکت رامک خودرو در اختیار گمرک قرار ندارد خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که این خودرو ها حقوق و عوارض ورودی و در مجموع تشریفات گمرکی آنها انجام و از گمرک خارج شده و دیگر گمرک هیچ مسئولیتی در قبال خودرو های این شرکت ندارد و پیگیری های بعدی از جانب پلیس فاتب و مرجع قضایی صورت خواهد گرفت.
در ارتباط با خودرو های داری پرونده قضایی که در گمرک دپو شده بود لازم به یادآوری است که برای ترخیص این خودرو ها طبق مصوبه دولت احتیاج به تمدیدزمان نیست و محدودیتی از این نظر ندارند بلکه پس از حل موانع قضایی و صدور حکم برائت امکان ترخیص خواهند داشت.
منبع:

1399/06/30
23:43:56
5.0 / 5
1926
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد