دکورپرداز
دکور پرداز

بدهی آمریكا دو برابر اندازه اقتصاد این كشور می شود!

بدهی آمریكا دو برابر اندازه اقتصاد این كشور می شود!

دكور پرداز: دفتر بودجه كنگره آمریكا اعلام نمود سال آینده آمریكا بیش از تولید ناخالص داخلی خود بدهی خواهد داشت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، دفتر کنترل بودجه کنگره در گزارشی هشدار داد با تداوم روند فعلی تا سال ۲۰۵۰ میزان بدهی آمریکا به دو برابر میزان تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید. تا اختتام امسال نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بزرگ ترین اقتصاد جهان به ۹۸ درصد خواهد رسید و سال آینده میزان بدهی از اندازه اقتصاد این کشور هم بزرگ تر خواهد شد.
دولت آمریکا در نتیجه شیوع ویروس کرونا و کاهش کارهای تجاری مجبور شد یک بسته حمایتی بزرگ را اجرایی کند که اصلی ترین نقش را در افزایش سرسام آور بدهی این کشور داشته است. بگفته این گزارش، بدهی رو به افزایش دولت های محلی و دولت فدرال سبب شده است اقتصاد در مقابل افزایش نرخ بهره و تامین مالی این بدهی ها لطمه پذیرتر از گذشته باشد و ریسک وقوع یک بحران مالی افزایش پیدا کند.
بگفته میشل پترسون- مدیر بنیاد پترسون، در طول ۳۰ سال اخیر میزان بدهی این کشور همیشه روندی صعودی را تجربه کرده است و این مساله موجب ایجاد شک و تردید در باثبات بودن مسیر مالی شده است. کرونا ویروس روند افزایش بدهی ها را تشدید کرده و این مساله باتوجه به نتایج ویران کننده آن نیازمند اقدامی قاطع و فوری از طرف سیاست گذاران است.
پترسون با اعلان اینکه پرداختن به مساله بدهی یک مساله اضطراری و مهم در آمریکا است اضافه کرد: تنها از این طریق است که می توانیم مطمین شویم برای آینده و رسیدن به یک رشد پایدار که موجب رفاه نسل های بعد شود، آماده هستیم.
قبل از این صندوق بین المللی پول با هشدار نسبت به روند صعودی بدهی های آمریکا گفته بود در بین مدت، پرداختن به مساله بدهی و کاستن از میزان کسری بودجه و بدهی های دولتی باید یکی از اصلی ترین اولویت های سیاست گذاران آمریکا باشد.
منبع:

1399/07/02
09:39:26
5.0 / 5
1833
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد