دکورپرداز
دکور پرداز
مدیرعامل بورس تهران اعلام كرد

بكارگیری سه ابزار برای متعادل كردن بازار سرمایه

بكارگیری سه ابزار برای متعادل كردن بازار سرمایه

مدیرعامل شركت بورس اوراق بهادار تهران ضمن اعلام اینكه۸۰ درصد فعالان بازار سرمایه با ممنوعیت فروش سهام در یك روز موافقند، اظهار داشت: اختیار فروش تبعی یا بیمه سهام، بازارگردانی مؤثر كه از ۱۰ مهر الزامی می شود و همینطور به كارگیری سهام خزانه همچون ابزارهای اطمینان بخش است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، علی صحرائی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اظهار نمود: کسانی که در یک روز سهام را می خریدند و همان روز می فروختند بقیه سهامداران را که نگاه طولانی مدت به بازار سرمایه داشتند، متأثر می کردند.
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران اظهار داشت: بر این اساس و نظرسنجی فعالان بازار سرمایه، به اجرای ممنوعیت نوسان گیری روزانه تصمیم گرفتیم.
وی افزود: در این شرایط، سهامداران بخصوص حقوقی ها که در بازار، عملیات نقدشوندگی و اطمینان بخشی را انجام می دادند، از متولیان بازار سرمایه انتظار داشتند برای پیشگیری از نوسان گیری روزانه به نحوی ممنوعیت ایجاد نماییم تا ثبات بیشتری به بازار برگردد و از هیجانات بازار، کاسته شود.
وی اظهار داشت: بدین سان اگر کسی سهمی را در روز معاملاتی بخرد، در همان روز امکان فروش آنرا ندارد، اما اگر کسی از قبل، سهم را داشته باشد می تواند بفروشد و باردیگر با تشخیص خود بخرد.
صحرایی با اشاره به اینکه تصمیمات درباره بازار سرمایه، همیشه موافقان و مخالفانی دارد، اضافه کرد: با نظرسنجی از فعالان منصف بازار سرمایه، این تصمیم درست را گرفتیم و طبق نظرسنجی، حدود ۸۰ درصد فعالان مجازی بازار سرمایه، موافق این تصمیم هستند.
وی افزود: اقدامات مؤثری در دوره اخیر انجام شده است و با عنایت به مصوبات شورایعالی بورس اوراق بهادار، ناشران و سهامداران عمده، موظف می باشند قابلیت نقدشوندگی را فراهم نمایند.
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران اضافه کرد: اختیار فروش تبعی یا بیمه سهام، بازارگردانی مؤثر که از ۱۰ مهر الزامی می شود و به کارگیری سهام خزانه، همچون ابزارهای اطمینان بخش است.
منبع:

1399/07/06
19:55:45
5.0 / 5
1746
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد