دکورپرداز
دکور پرداز

جمع بدهی های آمریكا به ۸۲ تریلیون دلار رسید!

جمع بدهی های آمریكا به ۸۲ تریلیون دلار رسید!

میزان بدهی های دولت آمریكا از 26 تریلیون دلار نیز عبور كرده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های دولت این کشور تا اختتام ماه سپتامبر ۲۰۲۰ به ۲۶ تریلیون و ۸۲۴ میلیارد و ۷۲۲ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا اختتام این ماه بطور متوسط ۸۱ هزار و ۱۹۳ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی بطور متوسط ۲۱۴ هزار و ۸۴۵ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا اختتام ماه سپتامبر به سه تریلیون و ۱۴۶ میلیارد و ۱۰۷ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۳۰۴ میلیارد و ۲۵۸ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۹۷ میلیارد و ۲۶۶ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۷۰۰ میلیارد و ۱۳۵ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۴۰ میلیارد و ۸۱ میلیون دلار است.
هم چنین تا اختتام ماه سپتامبر، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۲ تریلیون و ۱۶۴ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار بوده است. از این مقدار، ۲۰ تریلیون و ۷۵۹ میلیارد و ۷۶۲ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۲۵ میلیارد و ۴۴۲ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۱۴۳ میلیارد و ۷۱۲ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۸۳۰ میلیارد و ۸۰۳ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۰۲ میلیارد و ۷۹۲ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همیشه یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در چارچوب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۲۴ تریلیون دلار و ۱۷۹ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۹۷ تریلیون و ۵۷۱ میلیارد دلار برآورد شده است.1399/07/15
22:59:41
5.0 / 5
1565
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد