دکورپرداز
دکور پرداز

درخواست كمك رئیس بانك مركزی آمریكا از كنگره

درخواست كمك رئیس بانك مركزی آمریكا از كنگره

به گزارش دكور پرداز جروم پاول از نمایندگان كنگره خواست تا هر چه زودتر به بهبود رشد اقتصادی آمریكا كمك كنند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سی ان بی سی، جروم پاول در پیامی خطاب به نمایندگان کنگره آمریکا با اشاره به طولانی بودن مسیر احیای اقتصاد این کشور از آنها خواسته است تا به تصویب اقدامات حمایتی و فراهم کردن منابع مالی و پولی جدید برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا ادامه دهند.
پاول با اشاره به پیشرفت های اخیر در زمینه اشتغال زایی و تقویت میل به مخارج بیشتر در میان مصرف کنندگان و کسب و کارها گفته است: حالا زمان مناسبی برای آن که پای خویش را از روی پدال گاز برداریم نیست چون که با این کار روند احیای اقتصادی تضعیف خواهد شد و سختی هایی برای کسب و کارها و مصرف کنندگان ایجاد می شود که اجتناب پذیر هستند. باید برای شما توضیح دهم که حتی اگر بیش از اندازه احتیاج به فراهم کردن منابع مالی ادامه دهیم در اصل پولی هدر نرفته است چون که در آن صورت روند احیای اقتصادی و نرخ رشد سریع تر خواهد بود.
آمریکا اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است و برآورد می شود حدود ۱۱.۴ میلیون آمریکایی هنوز در شرایط شغلی پیش از بحران خود نباشند. نیمی از این افراد بخش قابل توجهی از درآمدهای خویش را از دست داده اند آن هم در شرایطی که در سه ماهه سوم سال جاری و طبق اعلام مراجع رسمی، حدود یک سوم اقتصاد آمریکا آب رفت.
رئیس بانک مرکزی آمریکا در بخش دیگری از پیام خود خواستار توجه بیشتر به کاهش شکاف طبقاتی شده و افزوده است با توزیع بهتر ثروت و منابع مالی می توان به اقتصادی مقاوم تر رسید. به قول پاول، بحران کرونا بار دیگر نشان داد تا راه زیادی برای رسیدن به یک اقتصاد مقاوم باقی مانده است.
بانک مرکزی آمریکا در ماه های اخیر به طرز کم سابقه ای به اتخاذ سیاست های حمایتی روی آورده است که رساندن نرخ بهره به محدوده صفر تا ۰.۲۵ درصدی و برنامه خرید گسترده اوراق قرضه همچون آنها به حساب می آید.1399/07/16
13:57:39
5.0 / 5
1614
تگها: اقتصاد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد