دکورپرداز
دکور پرداز

هشدار بانك آمریكایی نسبت به ریزش دلار

هشدار بانك آمریكایی نسبت به ریزش دلار

بانك گلدمن ساكس، انتخابات ریاست جمهوری آمریكا و مساله توسعه واكسن كرونا را بزرگترین ریسكهای موجود بر سر راه دلار معرفی نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از راشاتودی، بانک گلدمن ساکس که یکی از پنج بانک بزرگ این کشور شمرده می شود، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته است در کوتاه مدت دلار مقصد خیلی امنی برای سرمایه گذاری محسوب نمی گردد و خصوصاً اگر روند توسعه واکسن کرونا بیش از این به تاخیر بیافتد، روزهای درخشانی در انتظار دلار تا آخر سال نخواهد بود.
تحلیل گران این بانک با بهره گیری از مدل سنجی های موجود پیش بینی کرده اند که اگر دموکرات ها هم در کنگره و هم در کاخ سفید به قدرت برسند، تغییرات زیادی در سیاست خارجی و تجارت با اروپا و چین ایجاد خواهد شد که در مجموع می تواند موجب عقب گرد شاخص دلار ( شاخصی که نرخ برابری دلار مقابل ارزهای مهم جهانی را می سنجد) به سطوح ثبت شده سال ۲۰۱۸ بشود.
زک پندل- استراتژیست ارزی در موسسه ای ام استراتژی اظهار داشت: از نظر ما مساله توسعه واکسن کرونا روی روند آتی دلار خیلی موثر خواهد بود اما حتی اگر در ماه های آینده چیزی هم یافت شود که واقعا برای مقابله با کرونا موثر باشد، بعید است تا اختتام امسال به شکل گسترده ای در اختیار عموم قرار گیرد. ریسک ها و نااطمینانی هایی وجود دارد که هم درباب دلار و هم در بازار سهام تاثیر خواهند گذاشت.
این بانک به سرمایه گذاران پیشنهاد داده است در کوتاه مدت بجای خرید دلار، ارزهای نوظهوری نظیر روپیه هند، پزو مکزیک و راند آفریقای جنوبی خریداری کنند. در میان ارزهای مهم نیز این بانک سفارش به خرید یورو، دلار کانادا و دلار استرالیا کرده است. بانک گلدمن ساکس هم چنین به معامله گران ارزی سفارش کرده است تا یوان چین را در رادار خود تحت رصد قرار دهند تا در صورت بهبود شرایط بازار بدهی این کشور، آنرا خریداری کنند.1399/07/22
12:57:58
5.0 / 5
1647
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد