دکورپرداز
دکور پرداز
مدیر نظارت بر بازار بورس كالا:

ورق سرد فولاد در خارج از بورس عرضه می شود

ورق سرد فولاد در خارج از بورس عرضه می شود

به گزارش دكور پرداز مدیر نظارت بر بازار بورس كالا اظهار داشت: هم اكنون شركت فولاد مباركه ورق سرد خودرا در بورس عرضه می كند ولی سایر تولیدكنندگان ورق سرد خودرا با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، سید جواد جهرمی در مصاحبه ای با رادیو اقتصاد گفت: هم اکنون شرکت فولاد مبارکه ورق سرد خودرا در بورس عرضه می کند ولی سایر تولیدکنندگان ورق سرد خودرا با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند. آنچه که وزارت صمت و نهاد نظارتی تا حالا پیگیری آن نبوده این بوده که شرکت هایی که ورق گرم را با قیمت های پایین تر از بورس خریده اند و باید ورق های سرد تولیدی خودرا در بورس عرضه کنند، چرا به تعهدات خود عمل نکرده اند؟!
مدیر نظارت بر بازار بورس کالا اظهار داشت: وقتی ورق سرد شرکت های مزبور در کنار ورق سرد شرکت فولاد مبارکه قرار گیرد نیاز خودروساز، صنعت لوازم خانگی، بشکه ساز و قیرساز تامین خواهد شد.
وی اضافه کرد: این صنایع همانند سال های گذشته نمی توانند ورق وارد کنند، پس تقاضای آنها امروز به بازار وارد شده و در کنار سایر صنایع باید خرید انواع ورق فولادی را از شرکت مبارکه انجام دهند بدین جهت لزوم دارد وزارت صمت بر عرضه فولاد خارج از بورس به صورت جدی نظارت کند
جهرمی بیان داشت: مشکلات سامانه بهین یاب بسیار جدی است؛ لزوم ایجاب می کند نقصها و اشکالات این سامانه هرچه سریع تر برطرف شود.
وی افزود: برای تنظیم بازار فولاد از حیث قیمتی لزوم دارد عرضه و تقاضا توأمان ساماندهی گردد.
مدیر نظارت بر بازار بورس کالا تصریح کرد: لازمه دستیابی به این هدف این است که فروش خارج از بورس وجود نداشته باشد. به عبارتی همه شرکت ها موظف باشند تمامی عرضه داخلی خودرا در بورس انجام دهند و دیگر اینکه تقاضاها، تقاضاهای واقعی تولیدکننده باشد.


منبع:

1399/07/27
11:20:43
5.0 / 5
1471
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد