دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مالی نیمه نخست سال نشان داد

افزایش كفایت سرمایه و قدرت تسهیلات دهی بانك صادرات ایران

افزایش كفایت سرمایه و قدرت تسهیلات دهی بانك صادرات ایران

دكور پرداز: صورت های مالی شش ماهه منتهی به انتها شهریور ۹۹ بانك صادرات ایران منتشر گردید كه برمبنای آن سود خالص هر سهم این بانك با بیش از ۹۵۰۰ درصد افزایش به ۲۸۹ ریال رسید.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک صادرات ایران، سود خالص «وبصادر» در صورت های مالی منتهی به انتها شش ماهه اول سال ۹۹ با رشد ۹ هزار و ۵۳۳ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل، به ۲۸۹ ریال رسید و سبب کاهش ۶۴ درصدی زیان انباشته و بهبود کفایت سرمایه بانک شد.
گفتنی است با کاهش و سپس به صفر رسیدن زیان انباشته بانک صادرات ایران، سهامداران این بانک به سود قابل تقسیم دست خواهند یافت. همین طور با افزایش کفایت سرمایه بانک صادرات ایران، قدرت تسهیلات دهی این بانک بیشتر می شود و می تواند به درآمدهای بیشتری برسد.
صورت های مالی شش ماهه منتهی به انتها شهریور ۹۹ بانک صادرات ایران بر سامانه کدال قرار گرفت که برمبنای آن روند سودآوری بانک از محل رشد درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری، درآمدهای کارمزدی و عملیاتی با رشد قابل توجهی همراه بوده است؛ به نحوی که ادامه این روند و خصوصاً عملکرد دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ منجر به رشد درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری به میزان ۳۳ درصد، رشد خالص درآمدهای کارمزدی معادل ۶۴ درصد و رشد سایر درآمدهای عملیاتی به میزان ۲۷۵ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل شده است.
بر اساس صورت های مالی شش ماهه انتشار یافته بانک صادرات ایران، جمع دارایی های بانک نسبت به سال مالی منتهی به انتها اسفند ۹۸، با رشد ۲۷ درصدی همراه بوده است. همین طور منابع سپرده ای بانک در طول این مدت ۲۹ درصد و مجموع منابع ارزان قیمت بانک ۳۹ درصد افزایش ثبت کرده است.
آثار مثبت تلاش ها و برنامه های عملیاتی بانک صادرات ایران طی ۳۰ ماه گذشته بر دستاوردهای بانک در این دوره مالی، سبب رشد ۳۵۴ درصدی سرمایه نظارتی (سرمایه پایه) و افزایش نسبت کفایت سرمایه بانک به ۲.۳ درصد شده است.
با ادامه روند سودآوری، نرخ «وبصادر» طی شش ماه اول سال به میزان ۴۸۰ درصد رشد داشته و بازدهی مناسبی را نصیب صاحبان سهام کرده که این روند با تداوم برنامه های آتی بانک، روند رو به رشد نرخ سهم را به دنبال خواهد داشت.
همچنین بانک صادرات ایران در دوره مذکور با واگذاری ۲۰ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات (وسپهر) و تهاتر بدهی های ارزی مشتریان کلان، توانسته نسبت به ایجاد درآمد به نحو مطلوب اقدام نماید.


منبع:

1399/07/28
19:50:22
5.0 / 5
1902
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد