دکورپرداز
دکور پرداز
دلخوش:

دولت از فرصت های بازار سرمایه استفاده نكرد

دولت از فرصت های بازار سرمایه استفاده نكرد

سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه دولت از فرصت های بازار سرمایه استفاده نكرد، اظهار داشت كه بخشی از مدیریت بازار سرمایه از مجاری صحیح آن خارج شده و این سبب شده كه تحلیل های اقتصادی كمرنگ شده و نگاه ها به بازار سرمایه بیشتر نگاه های سیاسی است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا سید کاظم دلخوش در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس و پس از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی درباره بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و اورق بهادار و وزارت اقتصاد اظهار داشت: گزارش کمیسیون و عملکرد دولت در بورس دارای نقایصی است، اول اینکه چرا اجازه دادید در بازار بورس با قدمت کم آن با تعجیل برخی دستگاه ها بیش از اندازه پول وارد بازار شود و نابسامانی ایجاد کند. دستپاچگی در پرداخت حقوق کارکنان دولت سبب شد که بخواهید با اقتصاد پایین بورس را به صورت بادکنکی بالا بکشید و این وضعیت را ایجاد کردید.
وی با طرح این سوال که چرا در گزارش کمیسیون اقتصادی بازار سرمایه مستقل از سایر بازارها بررسی نشده است؟، اظهار داشت: دولت از فرصت های بازار سرمایه استفاده نکرد، در بازار سرمایه باید شرکت های جدید پذیرفته شود و باید در آن حداکثر محلی برای معاملات دست دوم سهام موجود در نظر گرفته شود. همینطور بخشی از مدیریت بازار سرمایه از مجاری صحیح آن خارج شده و این سبب شده که تحلیل های اقتصادی کمرنگ شده و نگاه ها به بازار سرمایه بیشتر نگاه های سیاسی است.
نماینده صومعه سرا افزود: درباره سهام عدالت هم تشکیک وجود دارد که باید مشکلات سهام عدالت بررسی شود، کمیسیون اقتصادی فراتر از بازار سرمایه به بازارهای دیگر هم ورود کند. عدم شفافیت در بازار سرمایه کار را به جایی رساند که هر روز بورس متضرر می شود.
منبع:

1399/08/05
22:45:05
5.0 / 5
1415
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد