دکورپرداز
دکور پرداز

نرخ تورم آلمان منفی شد

نرخ تورم آلمان منفی شد

نرخ تورم بزرگترین اقتصاد اروپا به كمترین سطح پنج سال اخیر رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، نرخ تورم آلمان در ماه اکتبر بازهم نسبت به نرخ هدف گذاری شده دو درصدی فاصله بسیاری داشته است. طبق اعلام مرکز آمار این کشور، متوسط بهای مصرف کننده منفی ۰.۲ درصد بوده که ۰.۲ درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل و ۰.۱ درصد کمتر از انتظارات فعالان اقتصادی بوده است.
این نرخ تورم که پایین ترین تورم ثبت شده از ژانویه سال ۲۰۱۵ در این کشور شمرده می شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش انرژی قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی ۶.۸ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار آلمان، تورم در بخش مواد غذایی به منفی ۱.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.
متوسط نرخ تورم آلمان در سالهای ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۹ برابر با ۲.۳۷ درصد بوده است که بالاترین رقم مربوط به اکتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و کمترین نرخ تورم نیز تورم منفی ۷.۶۲ درصدی ماه ژوئن سال ۱۹۵۰ بوده است.
بر اساس ماهانه نیز تورم آلمان در ماه اکتبر ۰.۱ درصد اندازه گیری شده که ۰.۳ درصد بیشتر از تورم ماه قبل بوده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت مربوط به گروه مواد غذایی و انرژی را به سبب نوسانات آنها در نظر نمی گیرد، در این ماه به صفر درصد رسیده است.
همین طور به مانند خیلی از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد نیز کاهش پیدا کرده است؛ به شکلی که تورم سالانه این کشور تا اختتام ماه اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به منفی ۰.۳ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی سوئد در طول پنج ماه اخیر شمرده می شود، بیش از همه تحت تأثیر تورم بخش ارتباطات قرار گرفته است که تورم آن به منفی دو درصد کاهش یافته است. تورم بخش رستوارن و هتلداری نیز به منفی ۰.۱ درصد است. در میان دیگر بخش ها، نرخ تورم در بخش حمل و نقل به ۰.۵ درصد رسیده و تورم مواد غذایی و نوشیدنی به ۱.۵ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۱ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۴۷درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، مربوط به ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.1399/08/23
18:22:36
5.0 / 5
1405
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد