دکورپرداز
دکور پرداز

جهان با سونامی بدهی مواجه خواهد شد

جهان با سونامی بدهی مواجه خواهد شد

به گزارش دكور پرداز موسسه مالی بین الملل مجموع بدهی كنونی جهان را ۲۷۲ تریلیون دلار اعلام نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، موسسه مالی بین الملل در گزارشی ضمن اشاره به طولانی شدن همه گیری کرونا و مشکلات پیش آمده برای شرکت ها و دولت ها در بخش مالی پیش بینی نمود تا آخر سال جاری مجموع بدهی جهانی به سطح بی سابقه ۲۷۷ میلیارد دلار برسد. طبق اعلام این موسسه که دارای ۴۰۰ زیرمجموعه بانکی بزرگ در جهان است، هم اکنون مجموع بدهی جهانی به ۲۷۲ تریلیون دلار رسیده که این رقم ۱۵ تریلیون دلار بیشتر از رقم ثبت شده سال قبل است.
موسسه مالی بین الملل در بخش دیگری از گزارش خود ضمن اشاره به اینکه بازگشت سطوح فعالیتهای اقتصادی به میزان پیش از بحران کرونا مسئله ای زمان بر خواهد بود، ریسک مالی حال حاضر جهان را بسیار قابل توجه ارزیابی کرده و افزوده است: مجموع بدهی جهان حالا بیشتر از چهار برابر کل تولید ناخالص داخلی جهان است یعنی نسبت به سال قبل حداقل ۵۰ درصد رشد بدهی را تجربه کرده ایم و تداوم این روند می تواند اقتصاد جهانی را با یک سونامی ویرانگر دیگر مواجه کند.
هم اکنون آمریکا بزرگ ترین کشور بدهکار در جهان به حساب می آید و مجموع بدهی بخش عمومی و خصوصی آن به ۸۰ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل بیشتر از هشت میلیارد دلار افزایش یافته است. در منطقه یورو هم شرایط مشابهی حاکم است و با افزایش ۱.۵ تریلیون دلاری بدهی ها، این کشورها در مجموع و تا آخر ماه سپتامبر حدود ۵۳ تریلیون دلار بدهی داشته اند.
طبق اعلام این موسسه، مجموع بدهی کشورهای در حال توسعه حالا به حدود ۲.۵ برابر مجموع اندازه اقتصاد آنها رسیده است که در این بین کشورهای چین، ترکیه و مالزی بیشترین افزایش بدهی را داشته اند. روند افزایش بدهی جهانی از سال ۲۰۱۶ بدین سو با سرعت بسیار زیادی ادامه داشته است و کرونا سبب تسریع این روند خواهد شد.1399/08/30
16:34:59
5.0 / 5
1351
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد