دکورپرداز
دکور پرداز

بررسی سیاست های اجرایی طرح ملی الگوی كشت در هیات دولت

بررسی سیاست های اجرایی طرح ملی الگوی كشت در هیات دولت

وزارت جهاد كشاورزی در تازه ترین پیشنهاد خود، پیش نویس «سیاست های اجرایی طرح ملی الگوی كشت» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیات دولت ارائه كرده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، وزارت جهاد کشاورزی به استناد قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، قانون برنامه ششم توسعه کشور و قانون پیشگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی و هم در اجرای تأکیدات رئیس جمهور در خصوص اجرایی نمودن طرح ملی الگوی کشت تا آخر دولت دوازدهم، پیش نویس «سیاست های اجرایی طرح ملی الگوی کشت» را تهیه و جهت بررسی و تصویب، به هیات دولت ارائه کرده است.
در صورت اجرایی شدن این سیاست ها، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی که در قالب طرح ملی الگوی کشت تولید می شوند، متناسب با کیفیت، می تواند ۱۰ درصد بیشتر تعیین شود.
همچنین اولویت پرداخت در خرید تضمینی، توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی توسط سازمان ها و شرکتهای دولتی، با بهره بردارانی است که الگوی کشت را رعایت نموده اند و بهره بردارانی که بر مبنای تأیید وزارت جهاد کشاورزی در قالب الگوی کشت عمل می نمایند، از تخفیفات ویژه حامل های انرژی برخوردار خواهند شد که در قوانین بودجه سنواتی پیشبینی می شود.
پرداخت تسهیلات، یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی، کمک های بلاعوض یارانه نهاده ها و عوامل تولید کشاورزی، حق بیمه سهم دولت، کمک های فنی و اعتباری، ایجاد و تأمین زیرساخت های تولیدی و بازاررسانی و سایر تشهیلات و مشوق های مصوب، همچون حمایت هایی است که بهره برداران رعایت کننده الگوی کشت، در اولویت بهره مندی از آنها قرار خواهند گرفت.
پیشنهاد فوق هم اکنون در کمیسیون اقتصاد دولت بررسی می شود.
منبع:

1399/09/12
13:07:53
5.0 / 5
1307
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد