دکورپرداز
دکور پرداز
حسین زهی:

اقتصاد مقاومتی باید از اولویت های مجلس در بررسی بودجه باشد

اقتصاد مقاومتی باید از اولویت های مجلس در بررسی بودجه باشد

به گزارش دکور پرداز یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که لازم است در تصویب و بررسی بودجه در مجلس به بحث اقتصاد مقاومتی، رونق و جهش تولید توجه بیشتری شود.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ بیان نمود: با عنایت به این که لایحه بودجه در روز چهارشنبه گذشته به مجلس عرضه شد، بنده هنوز فرصت مطالعه و بررسی کامل لایحه را نداشتم و نمی توانم اظهار نظر قطعی کنم. اما به صورت کلی یا توجه به پیشبینی دولت در حوزه فروش نفت به نظر می آید در لایحه بیشتر به خام فروشی توجه شده است و آنطور که باید به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید توجه نشده است.
نماینده مردم خاش در مجلس در ادامه اظهار نمود: لازم است در تصویب و بررسی بودجه در مجلس به بحث اقتصاد مقاومتی، رونق و جهش تولید توجه بیشتری شود. باید به این مساله توجه داشت که اگر در فروش نفت به مشکل خوردیم و میزان پیشبینی شده محقق نشد چه راهکارهایی برای تأمین منابع وجود دارد.
حسین زهی خاطرنشان کرد: از طرفی با عنایت به وضعیت معیشتی مردم و تأثیر بیماری کرونا بر روی کسب و کارها در سال آینده نباید افزایش مالیات داشته باشیم. این یکی از موارد مهم می باشد که باید در بررسی بودجه مورد توجه قرار گیرد. باید بگونه ای بودجه به تصویب برسد تا شاهد کسری آن و تشدید مشکلات نباشیم.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در انتها تصریح کرد: در حوزه عمرانی هم اگر نگاه خوش بینانه ای داشته باشم نمی تواتم اظهار نظر خاصی کنم اما در گام اول باید میزان تخصیص بودجه عمرانی امسال مشخص شود و سپس نظر قطعی درباره حوزه عمرانی می توان بیان نمود. اما حقیقت این است که بیشتر بودجه همه ساله صرف بخش جاری می شود و ما در حوزه عمرانی با کسری و عدم تخصیص کامل مواجه هستیم.
لایحه بودجه ۱۴۰۰ روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه تقدیم مجلس شد.1399/09/16
12:53:03
5.0 / 5
1167
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد