دکورپرداز
دکور پرداز

سازو كار مجلس برای توزیع عادلانه بودجه های استانی

سازو كار مجلس برای توزیع عادلانه بودجه های استانی

به گزارش دکور پرداز نمایندگان مجلس شورای اسلامی شاخص هایی را به منظور توزیع عادلانه بودجه های استانی از محل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده تعیین کردند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد طرح احکام کلی بودجه را بررسی کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مبنای بند ۷ این طرح دولت را مکلف کردند در تنظیم و تصویب لایحه بودجه سنواتی؛ توزیع عادلانه بودجه استانها از محل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای شاخصهای جمعیت، محرومیت، معکوس درآمد سرانه، نرخ بیکاری و همینطور لحاظ مساحت در توزیع اعتبارات داخل استان؛ مدنظر قرار دهد.
بر مبنای بند ۸ این طرح دولت مکلف به تنظیم، تدوین و ابلاغ شاخصهایی متضمن رعایت عدالت در پرداخت تسهیلات بین استانها برپایه آیین نامه مصوب هیات وزیران، در تنظیم لوایح بودجه سالانه شد.
بر مبنای بند ۹ این طرح دولت مکلف شد در تنظیم لوایح بودجه سالانه، تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و پتروپالایشگاه های داخل از راه اعطای تنفس خوراک و کاهش تدریجی صادرات با استفاده از ظرفیت بخش های غیردولتی، شرکتهای دانش بنیان و ابزار بازار سرمایه و همینطور پیشبینی ردیف مستقل در بودجه سنواتی برای کلیه منابع حاصل از عرضه داخلی نفت خام، گاز و میعانات گازی؛ در نظر گیرد.
بررسی سایر بندهای این طرح همچنان در مجلس ادامه دارد.1399/09/23
13:11:24
5.0 / 5
1103
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد