دکورپرداز
دکور پرداز

همه چیز درباره بانكهای ادغامی و چگونگی خدمات دهی به مشتریان

همه چیز درباره بانكهای ادغامی و چگونگی خدمات دهی به مشتریان

به گزارش دکور پرداز مدیر عامل بانک سپه ضمن اشاره به اتمام پروژه ادغام بانکهای نظامی در بانک سپه، جزئیات و چگونگی خدمات دهی بانکهای ادغام شده به مشتریان را شرح داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک سپه اعلام نمود که با برگزاری مجمع عمومی عادی بانک انصار در سی ام آذرماه سال ۱۳۹۹، ادغام بانکهای مهر اقتصاد، قوامین، حکمت ایرانیان، انصار و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه به پایان رسید، ماموریتی که از جانب رئیس جمهور و معاون اول وی بعنوان موفقیت بزرگ و همچون افتخارات دولت عنوان شد.
محمد کاظم چقازردی - مدیرعامل این بانک - در این ارتباط ضمن خوش آمد گویی و تبریک به همه همکاران بانکهای ادغامی و مشتریان آنها به علت ورود به خانواده بانک سپه اظهار نمود: الان بانک سپه به بزرگترین بانک ایرانی تبدیل گشته که امکان ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مردم و تاثیرگذاری و نقش آفرینی بیشتر در عرصه کلان اقتصادی و کمک به اجرای پروژه های استراتژیک و بزرگ کشور را بیشتر از گذشته خواهد داشت.
وی اظهار داشت: بانک سپه از همان ابتدا با درک حساسیت این مأموریت ملی ضمن فرصت قلمداد کردن آن، تمام تلاش خویش را برای به سرانجام رساندن این مأموریت به بهترین شکل ممکن و بکار گرفت.
چقازردی اضافه کرد: مأموریت ملی ادغام زمانی آغاز شد که سیستم بانکی و همچون بانک سپه در خط مقدم جنگ اقتصادی بیگانگان ضد کشورمان قرار گرفته بود. همینطور هم زمان علاوه بر انجام مأموریت های روزمره و مشارکت در پروژه های بزرگ و استراتژیک ملی، بانک سپه راه اندازی سیستم جدید بانکداری متمرکز خود بعنوان یکی از مهمترین برنامه های پیش رو را در دست اجرا و اقدام قرار داده، برنامه ای که امکان ارائه خدمات بهتر، امن تر و مطمن تر را برای مشتریان بانک سپه و مردم شریف کشورمان فراهم نمود.
به قول او، هم زمانی همه موارد یاد شده شرایط را برای اجرای خواسته و نیاز مسئولین نظام و متولیان سیاست های پولی کشور در ارتباط با ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح، مشکل و دشوار تر می کرد اما با عنایت خداوند و اتکال به لطف لایزال الهی همینطور تلاش و مجاهدت همه همکارانم در بانک سپه و همراهی پرارزش و همه جانبه ستاد کل نیروهای مسلح، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصادی و دارایی و همکاران بانک های ادغامی این مأموریت ملی با برگزاری مجمع بانک انصار به سرانجام رسید و فصلی تازه در فعالیت بانک سپه، این بانک پر افتخار کشور باز شد.

همراهی همه جانبه مسولین نظام و دستگاههای مرتبط
مدیرعامل بانک سپه مساعدت، همراهی و تلاش مسولین ارشد از بالاترین مقامات لشکری و کشوری گرفته تا تمام دستگاههای مرتبط را یکی از اصلی ترین عوامل این موفقیت عنوان و اظهار نمود: بدون تردید اگر نبود همراهی دستگاههای مرتبط همچون ستاد مشترک نیروهای مسلح، وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی همینطور همراهی و هم فکری نمایندگان مجلس این اتفاق بزرگ و اقدام استراتژیک در عرصه پولی و اقتصاد کلان کشور به سختی رخ می داد.

کمک به تسریع روند توسعه کشور
ایشان در ادامه به تشریح روند به سرانجام رسیدن ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه و لزوم تشکیل بانکهای بزرگ دولتی برای کمک به سرعت توسعه کشور پرداخت و اظهار داشت: در اقتصادهای بزرگ دنیا که دولت ها نقش محوری در توسعه دارند، شاهد فعالیت بانکهای دولتی بزرگ هستیم.
چقازردی اضافه کرد: این بانک ها به اجرای سیاست های اقتصادی دولت بخصوص در حوزه عمرانی و توسعه ای کمک می کنند، نقشی که بانک سپه در خلال چندین دهه اخیر همسو با سیاست های اقتصادی دولت ها در کشورمان ایفا کرده است.
وی افزود: راه اندازی بانک بزرگ و کارآمد دولتی در کشورهایی نظیر ایران می تواند به افزایش سرعت توسعه کشور کمک نماید و با ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح ما امیدواریم بانک سپه در ادامه روند پشتیبانی از توسعه اقتصادی با توان چند برابر بعنوان بزرگ ترین بانک کشور به عمران و آبادانی و توسعه پایدار کمک نماید.

زمان آغاز ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح
مدیرعامل بانک سپه در مورد زمان آغاز اجرای طرح ملّی ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه کفت: اجرای این ادغام بعد از تصویب در شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوه و تنفیذ مقام معظم رهبری از اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۷ و با نامه هشتم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ بانک مرکزی منضم به تصویر ابلاغیه های رئیس جمهور و رئیس شورایعالی اقتصادی و رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور شروع شد.
وی ادامه داد: بانک سپه برای اجرای مطلوب مأموریت خطیر ادغام بر مبنای مصوبه سی ویک بندی چارچوب طرح ادغام مورد تأیید شورایعالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) و تصمیم های کمیته چهار نفره و هیئت عالی راهبری ادغام نیروهای مسلح فرایندهای ادغام را عملیاتی کرد.

دلیل انتخاب بانک سپه برای مأموریت ملی ادغام
چقازردی در مورد علل انتخاب بانک سپه بعنوان بانک پذیرنده بانکهای وابسته به نیروهای مسلح، اظهار داشت: تجربه، خوشنامی، سابقه ارائه خدمات به نیروهای مسلح و استقامت مالی بانک سپه را از علل انتخاب این بانک برای اجرای طرح ملّی ادغام برشمرد.
مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: این بانک با ساختار مالی و مدیریت نقدینگی مطلوب طی پنج سال گذشته نه تنها هیچ گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته است بلکه در بازار بین بانکی از بانکهای وام دهنده به سایر بانک ها بوده است.

از تجارب داخلی و جهانی ادغام استفاده کردیم
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اینکه اجرای طرح ملّی ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه با رویکرد یکپارچگی شروع شد اظهار نمود: به جهت اینکه اولین بانک ایرانی از جهت سیاست ها، فرآیندها، نیروی انسانی، فناوری و مهم تر از همه فرهنگ سازمانی و ارتباطات به یک سازمان واحد تبدیل گردد متدلوژی های بین المللی در حوزه های در رابطه با ادغام داخلی و جهانی را بررسی و از این تجارب استفاده کردیم و در نهایت به یک مدل بومی سازی شده برای ادغام بزرگ در بانک سپه رسیدیم.
چقازردی اظهار نمود: بانک سپه به لحاظ منابع، نیروی انسانی و شعب بزرگ ترین بانک کشور است و آن شاء الله با تلاش و زحمت مضاعف با تمام ظرفیت در خدمت اصناف مختلف کشور و عزیزان و سرافرازان نیروهای مسلح خواهد بود.
مدیرعامل بانک به مشتریان بانکهای ادغام شده اطمینان خاطر داد تمامی حقوق و تعهدات دارای دیون و مطالبات ازجمله حساب های سپرده ای و تسهیلات اعطایی اشخاص حقیقی و حقوقی واحدهای ادغام شونده با شرایط منعقد شده قبلی به بانک سپه منتقل می شوند، و منبعد با تجربه غنی بانک سپه و ظرفیت های مدیریتی جدید و فن آوری روز خدمات بانکی را دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: هم اکنون خدمات رسانی به مشتریان بانکهای ادغام شده که به شعب و یا درگاه های بانکداری الکترونیک خود رجوع کنند از راه سامانه های بانکداری متمرکز خودشان انجام و درصورتی که مشتری بانک ادغام شده به شعبه ای به غیراز شعبه بانک سابق خود رجوع کند خدمات پایه ای شامل استعلام سپرده، استعلام امضا، عرضه صورتحساب، فهرست سپرده های مشتریان، استعلام چک، واریز، برداشت شامل ابزار برداشت چک، استعلام قراردادهای مشتری، تغییر وضعیت کارت، صدور مجدد رمز کارت، پرداخت اقساط و انتقال وجه را از راه سامانه ای معروف به سمتا (ESB ادغام) دریافت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات گیرندگان از تمامی واحدهای ادغام شونده موظف به ایفای تعهدات و بازپرداخت تسهیلات خود وفق مفاد قرارداد منعقده هستند.

بانک های ادغامی با تابلو بانک سپه خدمات یکسان به مشتریان می دهند
چقازردی ضمن اشاره به تغییر تابلوهای بانکهای ادغامی با تابلو بانک سپه، تصریح کرد: تمامی مشتریان بانکهای ادغامی ازاین پس خدمات یکپارچه و یکسان از شعب بانک سپه در سرتاسر کشور دریافت خواهند کرد؛ البته برای پیشگیری از سردرگمی مشتریان نشانه هایی از بانک قبلی در شعب باقی می ماند.
چقازردی ضمن تاکید بر لزوم چابک سازی بانک سپه پس از ادغام، خاطرنشان کرد: برای چابک سازی ساختار سازمانی و شبکه شعب بانکهای ادغامی ۱۰ درصد از شعب بانک سپه و واحدهای ادغام شونده با اولویت ادغام شعب استیجاری و ناکارا تا «روز یک» ادغام کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح چابک سازی بانک سپه هم زمان با آغاز فرآیندهای ادغام عملیاتی شد، اضافه کرد: برای پیشگیری از تبعات بصری منفی ناشی از نصب تابلوهای سر درب شعب هم جوار، اقدامات لازم برای شناسایی شعب با فاصله کمتر از ۵۰ متر و یکسان سازی تابلوهای آنها انجام شد.

با ۳۸۰۰ شعبه آماده ارائه خدمت به مشتریان
مدیرعامل بانک سپه تعداد شعب ادغام شده بانک سپه و بانکهای ادغامی طی دو سال گذشته را ۵۷۷ شعبه اعلام نمود و اضافه کرد: با اجرای طرح چابک سازی و کاهش ۱۰ درصدی شعب، تعداد کل شعب بانک سپه و بانکهای وابسته به نیروهای مسلح از ۴۴۰۱ شعبه پیش از ادغام به ۳۸۲۴ شعبه تقلیل پیدا کرد.

کارکنان بانک سپه از ۴۷ هزار نفر فراتر رفت
چقازردی در مورد تعداد کل کارکنان بانک سپه پس از ادغام، اظهار داشت: این بانک با ادغام و هم اکنون دارای بیشتر از ۴۷ هزار نیروی انسانی است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع کارکنان بانک سپه حدود ۳۵ هزار نیروی انسانی در واحدهای صف (شعب) و مابقی در ادارات مرکزی و ستاد مناطق مشغول به فعالیت هستند.
مدیرعامل بانک ضمن تاکید بر لزوم استفاده بهینه از توانمندی های کارکنان بانکهای ادغامی، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی بانکهای ادغام شده با قراردادهای قبلی و با حفظ حقوق و مزایا در بانک سپه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
چقازردی اظهار داشت: با عنایت به گستردگی عملیات ساماندهی نیروهای انسانی واحدهای ادغام شونده و لزوم برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت های واحدهای ادغامی در ساختار جدید بانک سپه پس از ادغام، بلافاصله بعد از برگزاری مجامع ادغام هریک از بانکهای ادغام شده، احکام جدید تمامی کارکنان واحدهای صف (مسئولان شعب) این بانک ها در اداره کل منابع انسانی بانک سپه صادر و به تمامی مدیریت های شعب مناطق استان ها مأموریت داده شد سریعاً نسبت به صدور ابلاغ کارکنان ستادی مدیریت های شعب مناطق و انتقال آنها به واحدهای متناظر در ستاد مناطق بانک و یا به صلاحدید، به کارگیری در شعب تحت پوشش اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: نیروی انسانی واحدهای ادغام شونده در قالب قراردادهای فعلی در واحد ادغام پذیر ادامه خدمت می دهند.
چقازردی اضافه کرد: بانک سپه با طراحی ساختار سازمانی متناسب برای بانک سپه در حال گذار، برنامه ریزی های لازم را برای انتقال و جابجایی محل خدمتی تمامی کارکنان واحدهای ادغام شده به بانک سپه فراهم نموده است.
مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: فرایند ارزش گذاری دارایی ها و بدهی های بانکهای ادغام شده بر مبنای مصوبه چارچوب طرح کلی ادغام از جانب کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران به اتمام رسیده است و نتایج به سازمان حسابرسی، ناظر قانونی تعیین شده از جانب دولت محترم به منظور تأیید مراتب ارسال شده است.
مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت: بانک سپه برای عملیاتی کردن طرح ملی ادغام کارگروه های تخصصی با مشارکت بانکهای ادغام شونده در حوزه های مختلف را تشکیل داد و حاصل تلاش و هم افزایی اعضای کارگروه ها طراحی ۹۴ پروژه بود که خیلی از این پروژه ها به اتمام رسید و تعدادی هم در حال انجام می باشد.
چقازردی افزود: برنامه ریزی برای در اختیار گرفتن سهم بازار متناسب با دارایی ها و سرمایه ها تدوین شده است.
منبع:

1399/10/07
19:51:39
0.0 / 5
1277
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد