دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس شورای رقابت خبر داد

فرمول قیمت گذاری ۱۸ خودرو تغییر كرد بعلاوه فهرست خودرو های مشمول

فرمول قیمت گذاری ۱۸ خودرو تغییر كرد بعلاوه فهرست خودرو های مشمول

به گزارش دکور پرداز رئیس شورای رقابت اعلام نمود که طی بررسی های صورت گرفته، فرمول قیمت گذاری برای بخشی از خودرو ها تغییر کرده است و بر مبنای متوسط قیمت بازار، قیمت گذاری انجام می شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، رضا شیوا امروز در نشست خبری ضمن اشاره به اینکه از مهرماه مرکز ملی رقابت بررسی مجددی در مورد فرمول قیمت گذاری خودرو انجام داد، اظهار داشت که طی تصمیات دریافت شده قرار نیست آزاد سازی صورت بگیرد فقط خودرو ها تقسیم بندی شده است، بر این اساس قیمت بخشی از خودرو های پرتیراژ و بگونه ای که برای عامه مردم به صرفه هستند، بر مبنای فرمول قبلی محاسبه می شود.
وی اظهار داشت: در مورد بخشی از خودرو ها فرمول جدید پیشبینی شده است که طی آن دیگر تورم بخشی که در فرمول قبلی سهیم بود در فرمول جدید قرار نگرفته و قیمت به شکلی بر مبنای متوسط قیمت بازار محاسبه می گردد.
رئیس شورای رقابت تصریح کرد که نکته اصلی در فرمول جدید این است که طی توافق صورت گرفته مقرر است خودروسازها ظرفیت تولید را تا ۵۰ درصد بالا برند و این می تواند هزینه تولید را کم کند.
وی خودرو های مشمول قیمت گذاری جدید را هم اعلام نمود و اظهار داشت که پژو پارس اتوماتیک، پژو ۲۰۶ اتو ماتیک، ۲۰۷ پانوراما، سمند سون پلاس، رانا پلاس، رانا پلاس توربو، هایما توربو s۵ دستی، هایما توربو s۷ اتوماتیک، k۱۳۱، ساینا s، کوئیک، شاهین، آریا برلیانس، چانگان و زوته مشمول فرمول جدید می شود.
شیوا ضمن اشاره به پیش فروش های قبلی اظهار داشت که پیش فروش هایی که تا امروز(۹ دی) یعنی زمان اعلام تغییر قیمت فرمول انجام شده بر مبنای فرمول قبلی محاسبه می گردد.

رییس شورای رقابت ضمن اشاره به این که خودرو های مشمول فرمول قیمت گذاری جدید هم با انجام قرعه کشی به فروش می روند اظهار نمود: بر این اساس هر سه ماه یکبار متوسط قیمت از سازمان حمایت دریافت شده و فرمول با متوسط قیمت مورد محاسبه قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه حال باید دید خودروسازها از این قیمت گذاری جدید خوشحالند اضافه کرد: این در شرایطی است که آنها خواهان آزادسازی قیمت خودرو بودند ولی با عنایت به این که بازار خودرو برپایه تشخیص شورای رقابت بازاری انحصاری است باید قیمت گذاری در آن با عنایت به فرمول محاسباتی ما صورت بگیرد.
رئیس شورای رقابت اظهار نمود: با عنایت به توافق صورت گرفته بین وزارت صنعت، معدن و معدن و خودروسازها برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید این مورد در فرمول جدید بسیار اهمیت دارد و خودروسازها باید تلاش در عملیاتی کردن این افزایش ۵۰ درصدی داشته باشند چون که در غیر این صورت هرچقدر که تولید آنها کمتر باشد در فرمول جدید قیمت نهایی هم پایین تر خواهد آمد. حال باید منتظر عملکرد خودروسازها بود.
وی این را هم اظهار داشت که به نظر نمی رسد فرمول جدید باعث افزایش قیمت در بازار شود اما در هر صورت منتظر هستیم دلال ها کم کم از این بازار بیرون بروند چون که دیگر قیمت ها و سود موجود برای آنها به صرفه نیست.1399/10/10
00:04:06
0.0 / 5
1168
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد