دکورپرداز
دکور پرداز
وزیر نیرو خبر داد:

پرداخت هزینه واكسن كرونا از منابع مالی ایران در عراق

پرداخت هزینه واكسن كرونا از منابع مالی ایران در عراق

به گزارش دکور پرداز وزیر نیرو اظهار داشت: هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در عراق، پرداخت می شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان در حاشیه سفر به بغداد با موفق خواندن رایزنی هایش با مقامات عراقی در بغداد اظهار داشت: توافقات خوبی برای برداشت از منابع مالی ایران در عراق با مقامات این کشور بمنظور پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع مالی موجود ایران در عراق انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای منابع مالی خوبی در خارج کشور همچون عراق است، اضافه کرد: وزارت بهداشت کشور با رعایت مجموعه ملاحظاتی که هست درصدد خرید دوز مورد نیاز واکسن کرونا از شرکت اروپایی است و هزینه آن از محل این منابع مالی پرداخت می شود. وزیر نیرو اظهار داشت: به اتفاق مدیران ارشد وزارتخانه های صنعت، معدن، تجارت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی، نفت و امور خارجه امروز سه شنبه برای رایزنی با مقامات عراقی و همین طور زمینه سازی برای اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور در تهران به بغداد آمده است.

رضا اردکانیان به دیدارها و رایزنی های خود با وزیران برق، تجارت و مقامات بانک مرکزی و بانک تجارت عراق و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور اشاره نمود و اضافه کرد: گفت وگوهای نزدیک و فشرده ای صورت گرفت و به دنبال آن تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی یکی از مهمترین این تصمیمات را برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عراق با مشارکت فعال سازمان های دولتی و بخش خصوصی دو کشور در تهران طی هفته های پیش رو عنوان نمود. ریاست کمیسیون از جانب جمهوری اسلامی ایران بر عهده وزارت نیرو و از جانب جمهوری عراق بر عهده وزارت تجارت این کشور نهاده شده است.

واگذاری دو پروژه مهم برق به ایران وزیر نیروی کشورمان با اشاره به دستاورد گفت وگوهایش با مقامات عراقی در زمینه برق اظهار داشت: درباب پروژه های بازسازی صنعت برق عراق توافقات خوبی انجام شد و دو پروژه مهم در زمینه «کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع برق» و همین طور «بازسازی تجهیزات لطمه دیده برق» عراق نهایی شد.

بخشی از مطالبات مالی برق و گاز استرداد شد وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در مورد صادرات برق و گاز به عراق و حساب های فی درخلال اظهار داشت: با وجود محدویت هایی که در این خصوص وجود دارد؛ خوشبختانه وزارت برق عراق و مقامات این کشور موفق شدند بخش قابل توجهی از مطالبات شرکت «توانیر» و قسمتی از مطالبات «شرکت ملی گاز» را پرداخت کنند.

اردکانیان با اشاره به ترتیبات جدید مالی به وجود آمده پس از اختتام رایزنی هایش با مقامات عراقی گفت: با این ترتیبات جدید امیدواریم با سرعت بیشتری از منابع مالی موجود خود در عراق برای خرید کالاهای اساسی و سایر اقلامی که مورد نیاز هست در آینده نزدیک استفاده نمائیم. توافق خوبی دراین زمینه انجام شده و این توافق الان در حال آماده شدن برای امضا است تا سرعت بیشتری به برداشت از منابع مالی موجود برای خرید کالاها و خدمات لازم داده شود.


منبع:

1399/10/11
18:38:59
0.0 / 5
1371
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد