دکورپرداز
دکور پرداز

وعده های ضد و نقیض درمورد جاماندگان سهام عدالت

وعده های ضد و نقیض درمورد جاماندگان سهام عدالت

به گزارش دکور پرداز از همان ابتدا پیرامون توزیع سهام عدالت بین افراد و اینکه چه افرادی باید مشمول سهام عدالت شوند حرف و حدیث های بسیاری مطرح بود، موضوعی که با آزادسازی سهام عدالت باردیگر شدت گرفت و مجلس نشینان هر چند وقت یکبار صحبت جدیدی در این راستا میکنند که با صحبت های قبل در تناقض است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت سالجاری باردیگر این مورد که توزیع سهام عدالت عادلانه نبوده سر زبان ها افتاد و افراد خیلی از دهک های پایین جامعه ضمن اعتراض به این مورد که چرا مشمول سهام عدالت نیستند از مسؤلان تقاضا کردند فکری به حال آنها کنند.
بر این اساس، مجلس جدید از زمان روی کار آمدن پرونده ای برای جاماندگان سهام عدالت باز کرد و نمایندگان هر از چند وقت درمورد طرح جاماندگان سهام عدالت اطلاعاتی عرضه می کنند.
۲۰ میلیون از جمعیت کم درآمد کشور از سهام عدالت محروم هستند
به گفته پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس حدود ۲۰ میلیون نفر از کسانی که در زمان تصمیم برای عرضه سهام عدالت در سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ مالک سهام عدالت شدند، افرادی بودند که جزو شش دهک پایین درآمدی کشور محسوب نمی شدند، یعنی ۲۰ میلیون از جمعیت کم درآمد کشور از سهام عدالت محروم هستند.
به قول وی، برپایه گزارش کمیته امداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش این کمیته هم اکنون فاقد سهام عدالت و حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی هم هم اکنون فاقد سهام عدالت هستند.
نه تنها پورابراهیمی بر این مورد که باید برای این افراد تدبیری اندیشیده شود تاکید کرده، بلکه دیگر نمایندگان هم به این مورد اشاره و از پیگیری آن در مجلس اطلاع داده اند.
در این راستا تابستان بود که محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام نمود که طرحی برای جاماندگان سهام عدالت عرضه شده و مجلس درحال بررسی آن است.
موافقت یا عدم موافقت با ثبت نام ۷ میلیون جامانده از سهام عدالت!
البته جمعیت جامانده از سهام عدالت هم معلوم نیست و پورابراهیمی درحالی از جمعیت ۲۰ میلیون نفری صحبت کرده که زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ به جمعیت هفت میلیونی اشاره کرده و گفته است که مبحث واگذاری سهام عدالت به هفت میلیون ایرانی در این کمیسیون به تصویب نرسیده و جهت بررسی بیشتر به کمیته مربوطه ارجاع داده شده است.
اما در آن سوی ماجرا عزیزی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با پیشنهاد ثبت نام هفت میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور خبر داده است!
این درحالی است که بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت گفته که ما این مورد را از راه مجلس از دولت پیگیری کردیم اما دولت می گوید سهام عدالت ندارد و علی القاعده اگر ما در این وضعیت این قانون را تصویب نماییم، شورای نگهبان رد خواهد نمود.
کاهش ارزش واقعی سهام عدالت
ضد و نقیض گویی های مجلس نشینان در مورد جاماندگان سهام عدالت درحالی ادامه دارد که ارزش واقعی این سهام تحت تأثیر نوسانات بازار همچنان درحال کاهش است. درصورتی که در مردادماه ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۳۰ میلیون هم رسیده بود. البته مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند و به آنها اجازه داده شده بود ۶۰ درصد سهام خویش را بفروشند هم به علت شرایط بازار شخصا امکان فروش ندارند و خیلی از افرادی که سهام خویش را فروختند هنوز پولی دریافت نکرده اند!
1399/10/23
12:10:35
0.0 / 5
737
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد