دکورپرداز
دکور پرداز

رشد اقتصادی انگلیس منفی باقی ماند

رشد اقتصادی انگلیس منفی باقی ماند

به گزارش دکور پرداز رشد اقتصادی انگلیس در ماه نوامبر برای دهمین ماه متوالی منفی ماند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود اقتصاد این کشور در دوازده ماه منتهی به نوامبر به میزان ۸.۹ درصد کوچک شده است که این رشد نسبت به رشد مشابه منتهی به ماه قبل ۰.۳ درصد کمتر شده است.
رشد اقتصادی در خیلی از بخش های مهم اقتصادی این کشور در این زمان در سطح منفی قرار داشته است. این رشد بیشتر از همه تحت تأثیر رشد منفی ۱۲.۱ درصدی بخش ساخت و ساز قرار گرفته است. در میان سایر بخش ها، رشد بخش سرمایه گذاری ثابت منفی ۸.۵ درصد و رشد بخش مخارج دولتی منفی ۷.۹ درصد اندازه گیری شده است.
طبق پیشبینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ درصد کوچک خواهد است اما برای سال جاری رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و ۷.۱ درصد بزرگ می شود.
متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۰.۴۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با سپتامبر ۲۰۲۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم در ارتباط با ژوین ۲۰۲۰ با منفی ۱۹.۸ درصد بوده است.
پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با اشاره به اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد برآورد کرده بود رشد اقتصادی سال ۲۰۲۰ این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که این رقم سه درصد بهتر از چیزی است که در ارزیابی اولیه این سازمان که اواسط سال قبل انتشار یافت، عنوان شده بود.
جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه اظهار داشت: رکود بوجود آمده توسط ویروس کرونا، ما را گرفتار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این وجود رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خویش را از سر گرفته اند. با این وجود فاصله بسیاری تا بازگشت به شرایط پیش از بحران داریم.1399/10/27
12:54:57
0.0 / 5
1072
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد