دکورپرداز
دکور پرداز
از سال آینده

حقوق كارمندان بانكهای ادغامی یكسان می شود

حقوق كارمندان بانكهای ادغامی یكسان می شود

به گزارش دکور پرداز مدیر عامل بانک سپه اظهار داشت: سیستم حقوق و دستمزد کارکنان بانک سپه و مجموعه های ادغامی از شروع یک هزار و چهارصد یکسان خواهد شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، کاظم چقازردی با اشاره به پیچیدگی های پروسه ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک های فوق پرداخت.
مدیر عامل بانک سپه با اعلان اینکه نخستین و با اهمیت ترین اقدام مدنظر بانک سپه درباب نیروی انسانی بانکهای ادغامی، موضوع ساماندهی و صدور احکام آنان همچون بحث حقوق دستمزد و مزایای دریافتی بود، اضافه کرد: به سبب آنکه پنج بانک مذکور پیش از ادغام در بانک سپه دارای نظام پرداخت حقوق و دستمزد متفاوتی بوده ا ند، یکسان سازی انها و تطبیق با ضوابط و مقررات ناظر بر بانک دولتی سپه زمان بر و پیچیده خواهد بود.
وی اظهار داشت: به سبب ماهیت خصوصی این بانک ها هر یک از این بانک ها دارای نظام های خاصی بوده اند و ساماندهی و یکسان سازی نظام های پرداخت حقوق و دستمزد و مزایا و رده بندی شغلی و مدیریتی کارکنان بانکهای مذکور در راس اولویت های بانک سپه قرار داشته و دارد.
چقازردی اضافه کرد: همزمان با برگزاری مجامع ادغام هر یک از بانک ها، اقدامات لازم از طرف بانک سپه صورت گرفت، در این راستا با توجه به این که مجمع ادغام بانکهای قوامین، انصار و موسسه کوثر طی ماه گذشته صورت گرفت؛ پس بانک برای تطبیق نظام پرداختی حقوق و دستمزد این بانک ها با بانک سپه، به فرصت بیشتری نیاز داشت.
طبق اعلام بانک سپه، مدیر عامل این بانک اظهار نمود: درباب بانکهای مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان که مجامع ادغام آنها در خرداد ماه انجام شد به حمد الله با اقدامات و مصوبات هیئت مدیره امور مربوط به حقوق و مزایای پرداختی آنان سامان یافته و در مواردی نیز با اقدامات مثبت بانک حتی دریافتی های کارکنان آن بانک ها نسبت به وضعیت گذشته افزایش قابل توجهی یافته است.
چقازردی اظهار داشت: در این راستا باتوجه به برگزاری مجمع بانک انصار، قوامین و کوثر در ماه گذشته و پیوستن مدیران و کارکنان عزیز این بانکها به بانک سپه، موضوع تطبیق حقوق و مزایای کارکنان آن به قید فوریت و اهمیت در دستور کار واحدهای ذیربط بانک قرار گرفت و به حمد الله نتیجه این اقدامات به طرح موضوع در جلسه هیئت مدیره منتج شد که برمبنای آن تصمیمات مناسبی همچون استمرار پرداخت پاداشهای مناسبتی، پاداشهای مبتنی بر عملکرد، پرداخت فوق العاده اضافه کار این بانک ها طبق روال گذشته و ارائه کلیه خدمات رفاهی، بیمه ای، بهداشتی و درمانی به روال سابق بانکهای ادغام شده، اتخاذ و برای اجرا به واحدهای عملیاتی ابلاغ گردید.
بگفته او، همین طور برای بهبود دریافتی کارکنان این بانکها و موسسه کوثر مقرر گردید همانند بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان سابق در نحوه محاسبه اقساط تسهیلات دریافتی، وامهای کارکنان مذکور بازبینی لازم صورت پذیرد. بدیهی است مجموعه این اقدامات برمبنای اختیارات ستاندن شده از مراجع ذیصلاح تا اختتام اسفند ماه سال جاری بوده و از شروع سال 1400 برای کلیه کارکنان بانک بزرگ سپه یکسان سازی و یک پارچگی صورت می پذیرد.
چقازردی اظهار داشت: حسب الزامات ناظر بر بانک سپه بعنوان یک بانک دولتی نظام حقوق و دستمزد کلیه کارکنان شامل سپه و بانک های ادغامی تابع ضوابط و مقررات یکسان خواهد بود و هیچ نوع تفاوت وتمایزی وجود نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: بدیهی است پرداخت پاداش های مبتنی بر عملکرد از قبیل کارانه، پاداشهای موردی و نظایر آن ارتباط مستقیم با عملکرد واحد ها و کارکنان ذیربط خواهد داشت و به تناسب کارایی و عملکرد واحد ها و کارکنان تابعه صف و ستاد در قالب ضوابط و مقررات و بودجه مصوب مجمع عمومی بانک برخوردار خواهند شد.

چقازردی درباب وضعیت کارکنان شرکتی بانک های ادغامی نیز اظهار نمود: همکاری کارکنان شرکتی وابسته به موسسه و بانک های ادغامی طبق قرارداد منعقد شده با شرکت خود بدون هیچ تغییری با بانک سپه نیز تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: حسب تصمیمات متخذه واحدی در مرکز با محوریت مدیریت امور منابع انسانی و مدیریت امور برنامه ریزی و سازمان و اداره کل روابط عمومی تعیین شده اند تا چنانچه همکاران سوالات و ابهاماتی درباب وضعیت حقوق و مزایای خود دارند در قالب و چارچوب مسیر های سازمانی مشخص شده به مدیران بانک منعکس نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی و اقدام گردد.
وی اشاره کرد: به حمد الله اصلی ترین بخش پروژه ملی ادغام با نصب تابلوها و صدور احکام خاتمه پذیرفت و امروز دیگر نباید موضوعات جزئی درون سازمانی در کانالهای غیر رسمی که می تواند مورد سواستفاده دشمنان قسم خورده نظام قرار گیرد مطرح شود.

مدیرعامل بانک سپه در بخش دیگری از سخنان خود در حاشیه جلسه هیات مدیره اظهار نمود: لازم است تا از زحمات همکارانم به سبب انجام کار سنگین و طاقت فرسای ساماندهی نیروی انسانی کارکنان عزیز بانک های ادغامی در کوتاه ترین زمان ممکن تشکر کنم.
وی ادامه داد: بیش از 35 هزار حکم پرسنلی کارکنان بانک های ادغامی تنها ظرف سه روز بعد از برگزاری مجامع ادغام بانک های مذکور صادر و ابلاغ و تعیین تکلیف شد که در نوع خود این اقدام بی سابقه بوده و این در حالیست که هم زمان با صدور این احکام ظرف مدت کمتر از 48 ساعت بیش از 2 هزار تابلو شعب بانک های ادغامی و نیز تابلوهای ادارات مرکزی این بانک ها با عنوان بانک سپه تعویض و اجرائی شد همین طور نشانها و فرم ها و تابلوهای بصری این بانکها به نام بانک سپه تغییر یافت.
وی با اشاره به تشکیل کمیته ارزیابی و تعیین صلاحیت مدیران با حضور قائم مقام بانک سپه، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل محترم هر یک از بانکهای ادغامی ومدیران ارشد ذیربط بانک سپه اظهار داشت: تشکیل این کمیته برای تعیین صلاحیت مدیریتی همچون اقدامات بهادار بانک و گامی مهم به سمت رعایت عدالت و تحقق شایسته سالاری و اعطای مشاغل مدیریتی و حساس در سطح ستاد و صف به مدیران پر انگیزه و صاحب صلاحیت این بانکها بوده به شکلی که هم اکنون در عالی ترین سطح بانک قالب مدیران عامل این بانکها عضو هیات عامل بوده و همین طور بخش اعظم مدیران ستادی و صف در سطوح مختلف مدیریتی بانک در جایگاه مناسب و شایسته متناسب با دانش، تجربه و سوابق خدمتی و عملکردی آنها مورد استفاده قرار گرفته و منشا ارائه خدمات به مشتریان و توسعه اقتصادی کشور شده اند.
منبع:

1399/10/30
22:32:13
0.0 / 5
1230
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد