دکورپرداز
دکور پرداز

وزیر خزانه داری جدید آمریكا در سیاست های تحریمی و دلار بازبینی می كند

وزیر خزانه داری جدید آمریكا در سیاست های تحریمی و دلار بازبینی می كند

ژانت یلن گفت، ارزش دلار تنها باید توسط عوامل بازار تعیین شود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از رویترز، مقرر است ژانت یلن- رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما توسط جو بایدن بعنوان نامزد تصدی وزارت خزانه داری به مجلس سنا معرفی شود. خانم یلن که در صورت جلب نظر مثبت سنا به اولین وزیر زن خزانه داری تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد احیانا به سرعت بعد از روی کار آمدن دست به اعمال تغییرات گسترده در سیاست های تحریمی اقتصادی خواهد زد.
یلن به تعدادی از اعضای کمیته مالی مجلس سنا گفته است در صورت انتخاب شدن تلاش خواهدنمود تا از استفاده تحریم ها به شکلی راهبردی و مناسب مطمئن شود. یلن با اعلان اینکه معتقد می باشد کارایی تحریم ها زمانی بیشتر خواهد بود که در همکاری با متحدان آمریکا صورت گیرد نیز اضافه کرد: باید از یکجانبه گرایی دوری نماییم، روی سوء استفاده هایی نظیر سرقت حق مالکیت متمرکز شویم و جلوی یارانه های ناعادلانه برخی دولت ها را بگیریم.
یلن همین طور با انتقاد از رویکرد دولت ترامپ در مساله دلار گفته است ارزش این ارز باید توسط بازار تعیین شود و این مساله نه فقط برای دلار که برای همه ارزها صدق می کند. بگفته خانم یلن، آمریکا باید در مقابل تلاش تعدادی از کشورها در دخالت تعمدی در نرخ برابری ارز با هدف کسب مزیت رقابتی بایستد و تعیین نرخ مصنوعی ارز با هدف کسب مزایای تجاری غیر قابل قبول خواهد بود.
گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی پست وزارت خزانه داری همین طور اظهار داشت: واضح است که چین مهم ترین رقیب راهبردی آمریکا است و باید جلوی اقدامات سوء استفاده گرایانه، ناعادلانه و غیرقانونی چین ایستاد.
ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود بارها و بارها از تعدادی از مدیران بانک مرکزی آمریکا به سبب مقاومتشان در تضعیف دلار انتقاد کرده و آنرا عاملی برای ایجاد مزیتی رقابتی برای رقبای این کشور همچون اتحادیه اروپا و چین دانسته بود.1399/11/01
12:12:24
0.0 / 5
1047
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد