دکورپرداز
دکور پرداز

تكلیف ریاست سازمان بورس چه می شود؟

تكلیف ریاست سازمان بورس چه می شود؟

به گزارش دکور پرداز سازمان بورس و اوراق بهادار از چهارشنبه عصر با استعفای حسن قالیباف اصل در انتظار فرد جدیدی است که سکان هدایتش را بر عهده بگیرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، عمر ریاست حسن قالیباف اصل در سازمان بورس و اوراق بهادار فقط ۱۰ ماه بود و قالیباف روز چهارشنبه در نام های ضمن انتقاد بر تأثیر تصمیمات سیاسی بر بازار سرمایه، استعفای خویش را تقدیم وزیر اقتصاد و امور دارایی کرد. با این که پس از استعفا وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای در واکنش به استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام نمود این مورد در جلسات آتی شورایعالی بورس و اوراق بهادار طرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد، باید گفت پذیرش یا عدم پذیرش استعفا موضوعیت ندارد.
درواقع مطابق قانون بازار سرمایه، نیازی به پذیرش یا عدم پذیرش استعفا وجود ندارد و به محض اینکه استعفا نامه ثبت گردد، نافذ خواهد بود و باید برای رئیس سازمان جایگزین تعیین شود. بر این اساس و بر مبنای ماده ۱۱ قانون مذکور، در صورت برکناری، فوت و یا استعفای هر یک از اعضای هیأت مدیره، جانشینی برای مدت باقیمانده، ظرف پانزده روز منصوب خواهد شد.
ازاین رو با عنایت به این که قالیباف روز چهارشنبه، ۳۰ دیماه از سمت خود استعفا داد، انتظار میرود رئیس جدید تا ۱۵ بهمن ماه مشخص شود.1399/11/02
23:30:39
0.0 / 5
768
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد