دکورپرداز
دکور پرداز

افزایش نرخ تورم در انگلیس

افزایش نرخ تورم در انگلیس

دکور پرداز: نرخ تورم و هسته تورمی در دومین اقتصاد بزرگ اروپایی افزوده شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از کارهای اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا اختتام ماه دسامبر با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۶ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی انگلیس در طول سه ماه اخیر شمرده می شود، بیش از همه تحت تأثیر افزایش نرخ تورم خدمات قرار گرفته است که تورم آن به ۰.۹ درصد در این ماه بالا رفته است. نرخ تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی به منفی ۰.۶ درصد رسیده است. تورم آب و برق نیز منفی ۰.۷ درصد اندازه گیری شده است.
بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده است و باقی ماندن تورم در این محدوده کار را برای سیاست گذار در ادامه دشوار خواهدنمود.
هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به سبب نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا اختتام دسامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۰.۵ درصد رسیده است.
تا آخر سال ۲۰۲۰ متوسط قیمت مسکن در انگلیس به ۲۵۰ هزار پوند رسیده است که بالاترین سطح قیمتی از سال ۲۰۱۶ تا حالا شمرده می شود.
توماس پاگ- کارشناس ارشد مسایل اقتصادی در موسسه کپیتال اکونومیکس اظهار داشت: احیانا روند کلی تورم امسال صعودی خواهد بود. پیش بینی می کنم نرخ تورم ۲.۵ درصدی را هم ببینیم.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به منفی ۰.۱ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۴۱ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.
منبع:

1399/11/03
13:30:01
0.0 / 5
997
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد