دکورپرداز
دکور پرداز
معاون گمرك به دكور پرداز خبر داد

واردات موز آزاد شد

واردات موز آزاد شد

به گزارش دکور پرداز معاون فنی گمرک از آزاد شدن واردات موز طبق شرایط تعیین شده اطلاع داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، از اردیبهشت ماه سالجاری واردات موز ممنوع و ثبت سفارش و یا تأمین ارز آن صورت نمی گرفت مگر طبق شرایط تعیین شده که همچون آن صادرات سیب بود.

براین اساس طی ماه های اخیر واردات این کالا با برخی موانع مواجه گردید و به تازگی هم بازار این کالا با حواشی و نوسان تند قیمت مواجه بود؛ به صورت یکه قیمت هر کیلو موز در بازار تا ۶۰ هزار تومان پیش رفت.

این در حالی است که اخیرا مهرداد جمال ارونقی - معاون فنی گمرک ایران - از برداشته شدن ممنوعیت واردات موز به ایسنا اطلاع داده است.

وی ضمن اشاره به این که برپایه پیگیری های گمرک هم اکنون در هیچ یک از مرزها بخصوص تاجر کانتینر موزی معطل برای انجام تشریفات گمرکی یا ترانزیت به گمرکات داخلی نمانده و نسبت به ترخیص این کالا یا ترانزیت آن به مقصد گمرکات داخلی، طبق مقررات مربوطه اقدام شده است اضافه کرد: این در شرایطی است که در مورد اخیر برای کانتینرهای مانده در مرز بازرگان هم با عنایت به تمدید سفارش از جانب وزارت صنعت، معدن و معدن و تایید منشا ارز توسط بانک عامل، گمرک هم در این رابطه استعلام لازم در مورد نحوه اقدام در این رابطه را از وزارت صمت انجام داد و در نهایت نسبت به ترخیص این محموله اقدام نمود.

احتمال تعدیل قیمت در ایام آینده

معاون فنی گمرک ضمن اشاره به جلسه اخیر کارگروه ستاد تنظیم بازار در ارتباط با واردات موز در گمرکات مرزی و ضرورت تعیین تکلیف آن اظهار نمود که در نهایت با مصوبه این کارگروه مجوز ترخیص موزهای وارده و دپو شده در گمرکات و محموله های آن به شرط تایید منشا ارز حاصل از صادرات سیب امسال و ثبت سفارش معتبر وزارت صمت صادر گردیده است.

وی اافزود: ازاین رو وارد کنندگان می توانند با عنایت به شرایط تعیین شده نسبت به واردات موز اقدام نمایند.

ارونقی خاطرنشان کرد: به نظر می آید با تصمیم اخیرکارگروه تنظیم بازار و ورود موزهای دپو شده در گمرکات و توزیع آن در بازار طی روزهای آینده قیمت این کالا تا حدودی تعدیل شود.
1399/11/14
02:46:18
0.0 / 5
1397
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد