دکورپرداز
دکور پرداز
در موافقت با كلیات گزارش كمیسیون تلفیق بودجه

رشیدی: موافقت با كلیات بودجه به مفهوم موافقت با لایحه دولت نیست

رشیدی: موافقت با كلیات بودجه به مفهوم موافقت با لایحه دولت نیست

دکور پرداز: یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 اظهار داشت که رای موافق نمایندگان به کلیات لایحه بودجه سال 1400 به مفهوم رای موافق به لایحه دولت نیست بلکه با اصلاحات کمیسیون تلفیق موافقت شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمد رشیدی در جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ بعنوان موافق کلیات اظهار داشت: بودجه ای که دولت فرستاده بود شفاف نبود و نواقصی داشت که کمیسیون تلفیق اصلاحاتی در آن اعمال کرد همچون آنکه پنج واحد درصد معافیت مالیاتی به واحدهای تولیدی داد معافیت اسناد تا ۱۰۰ میلیون تومان در سال معاف شد، تسهیلات ازدواج به ۱۰۰ میلیون تومان رسید و حقوق سربازان یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار شد. همین طور آب، برق و کاغذ برای کم مصرف ها و کم درآمدها رایگان شد و یارانه ها به نفع مردم تا چهار برابر افزایش یافت.
وی خطاب به نمایندگان اظهار نمود: شما مردم را خوشحال کردید آنها را پشیمان نکنید رای موافق مجلس شورای اسلامی به کلیات لایحه به مفهوم موافقت با لایحه دولت نیست بلکه موافقت با اصلاحات کمیسیون تلفیق شمرده می شود. ما باید دولت را وادار به کار نماییم این چه حرفی است که برخی نمایندگان می گویند دولت این موارد را اجرا نمی کند پس ما چه کاره ایم. ما مکلف هستیم دولت را وادار به کار نماییم. با رای به گزارش تلفیق شرایط را اصلاح می نماییم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: ما شعار دادیم و دم از مبارزه با رانت خواری زدیم، اما اگر امروز به گزارش تلفیق رای مخالف دهید یعنی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به مفهوم منشا رانت و فساد موافقت کردید. ما مخالف رانت هستیم بعد از نمایندگان می خواهیم به کلیات گزارش تلفیق رای مثبت دهند. این که رئیس جمهور از گزارش تلفیق ناراحت است به خاطر اصلاحات اعمال شده می باشد. دولت خوشحال می شود که به کلیات رای منفی داده شود.
منبع:

1399/11/14
11:52:36
0.0 / 5
1317
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد