دکورپرداز
دکور پرداز

سهام داری با هواداری فرق دارد!

سهام داری با هواداری فرق دارد!

دکور پرداز: مدیر ارتباطات فرابورس ایران آخرین وضعیت پذیرش دو تیم استقلال و پرسپولیس را تشریح و بر این مساله اصرار کرد که هواداران دو تیم باید توجه داشته باشند که سهام داری با هواداری فرق دارد.


مبینا بنی اسدی در گفت و گو با ایسنا، از برگزاری جلسه معارفه پرسپولیس در چند روز گذشته به صورت آنلاین آگاهی داد و اضافه کرد: روز گذشته هم جلسه معارفه استقلال به صورت آنلاین انجام شد و طی این جلسات آشنایی مدیریت و مجموعه پذیرش فرابورس با وضعبت دو شرکت صورت گرفت. در این جلسات مواردی نسبت به وضعیت صورت های مالی درمورد اینکه اطلاعات به روز رسانی نشده بودند مطرح و قرار شد دو شرکت اطلاعات به روز رسانی شده را طی روزهای آینده در اختیار فرابورس قرار دهند.
وی افزود: پروسه پذیرش هر شرکت در بورس و فرابورس بستگی به روند پیموده شدن این اصلاحات مورد نیاز در خود شرکت است. هرچه سریع تر بتوانند خودرا با ساختار پذیرش تطبیق دهند این پروسه زودتر اتفاق می افتد.
مدیر ارتباطات فرابورس ایران با تاکید بر اینکه موضوع اصلاح ساختارهای این دو تیم تا حد زیادی انجام شده و تغییر اصلاح ساختاری قابل مشاهده می باشد، اظهار داشت: اینکه در نهایت پذیرش خواهند شد یا نه منوط به اطلاعاتی است که طی روزهای آینده در اختیار فرابورس قرار می دهند. درواقع باید اطلاعات را تکمیل کنند و باردیگر در هیات پذیرش مطرح شوند.
بنی اسدی به این پرسش که آیا صورت های مالی دو تیم امکان پذیرش را به آنها میدهد، پاسخ داد: بازارهای متنوعی در فرابورس وجود دارد. بازار اول، بازار دوم و بازار پایه. شرکتها باتوجه به شرایطی که دارند یا در بازار اول و دوم پذیرش می شوند و یا در بازار پایه درج خواهند شد. باید باتوجه به اطلاعاتی که در اختیار فرابورس قرار میدهند، بررسی شود که شرایط کدام بازار را احراز میکنند.
وی همین طور به این پرسش که آیا باتوجه به هواداران میلیونی دو تیم و علاقه هواداران به پشتیبانی از تیم ها بوسیله خرید سهام و باتوجه به بدهی های دو باشگاه، سرمایه مردم به خطر نخواهد افتاد، پاسخ داد: درکل وضعیت خصوصی سازی بوسیله بازار سرمایه در حوزه های مختلف همچون حوزه های ورزشی و فرهنگی اتفاق خوبی است که باید در هر کشوری رخ دهد. تیم های بورسی زیادی در دنیا وجود دارند که سهامشان در بازار سرمایه عرضه میشود و این اقدام باید در ایران از جایی شروع شود.
مدیر ارتباطات فرابورس ایران اشاره کرد: تعریف سهام دار با هوادار فرق دارد. باید این تفکیک صورت بگیرد. تا کنون هم شاهد فضای احساسی در بازار سرمایه بودیم. برخی رشدها و نزول ها در بازار سرمایه فقط احساسی بوده اند. هواداران باید بدانند وضعیت سهام داری متفاوت می باشد.
منبع:

1399/11/15
12:52:23
0.0 / 5
1246
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد