دکورپرداز
دکور پرداز

چگونه می توان با سهام عدالت كارت اعتباری گرفت؟

چگونه می توان با سهام عدالت كارت اعتباری گرفت؟

دکور پرداز: مذاکره شرکت سپرده گذاری مرکزی با بانک ها برای ارائه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت در جریان است و پیش بینی می شود پیش از اختتام سال برخی بانک ها بتوانند این کارت های اعتباری را عرضه کنند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، از زمان آزادسازی سهام عدالت (اردیبهشت ماه) تا حالا ۶۰ درصد این سهام آزاد شده است و آخرین اخبار حاکی از آنست که سهامداران می توانند سهام خودرا در توثیق بانک گذاشته و کارت اعتباری دریافت نمایند. توثیق فرآیندی است که وقتی فرد می خواهد تسهیلاتی را از بانک ها دریافت کند در مقابل مبلغ ریالی، وثیقه ای به بانک ارائه می دهد. بدین سبب درحال حاضر الان سهامداران عدالت می توانند با وثیقه کردن برگه های سهام خود این تسهیلات را دریافت نمایند.
بر این اساس هم افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند و هم افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند می توانند با طی مراحل قانونی با وثیقه کردن همان ۶۰ درصد سهامی که آزاد شده، کارت اعتباری دریافت نمایند.
آخرین اخبار حاکی از آنست که تا حالا بیش از ۱۰ بانک اعلام آمادگی کردند و در حال عملیاتی کردن این پروسه هستند. متقاضیان دریافت کارت اعتباری باید به شعب بانکهای مشخص شده مراجعه کنند. البته در ابتدا باید احراز هویت توسط سجام صورت گیرد که این پروسه به صورت حضوری و غیر حضوری قابل انجام است و سپس مبادرت به توثیق سهام می کنند. در مجموع همان شرایط عمومی و اختصاصی که هر فردی برای دریافت تسهیلات باید احراز کند در این خصوص هم باید اجرا شود و جایگزین ضامن در این فرآیند اوراق سهام عدالت است. پس از دریافت کارت اعتباری، افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های مشخص شده مبادرت به خرید کنند.
همین طور باتوجه به دارایی و ارزش ریالی سهام عدالت افراد که تا این لحظه فقط ۶۰ درصد آن قابل معامله و آزاد شده و باتوجه به قدرت بازپرداخت، بانک مشخص می کند فرد چقدر می تواند وام دریافت کند. ضمانت در این فرایند، برگه های سهام عدالت است.
اگر سهامداران نتوانند به تعهدات خود عمل کنند، سهام عدالت آنها توسط بانک به فروش می رسد، وقتی بازپرداخت و اقساط به صورت منظم پرداخت گردد، عایدی سهام مثل سود، حضور در مجمع و حق رای متعلق به سهامدار است و می توانند از همه آنها استفاده کنند.
منبع:

1399/11/24
23:05:32
0.0 / 5
1308
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد