دکورپرداز
دکور پرداز

بزرگترین اوراق بدون ضامن منتشر گردید

بزرگترین اوراق بدون ضامن منتشر گردید

دکور پرداز: امروز (۲۵ بهمن) ۳۰ هزار میلیارد ریال انتشار اوراق اجاره با سود ۱۸ درصد در بور س تهران پذیره نویسی و منتشر گردید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، به قول سلمان خادم المله - مدیر عامل تأمین سرمایه امین - این اوراق بزرگترین اوراق تأمین مالی شرکتی است که از راه رتبه بندی اعتباری منتشر می شود. این اوراق در جهت اجرای طرح تأمین مالی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی است که این تأمین سرمایه مبادرت به انتشار و عرضه اوراق اجاره سهام مبتنی بر سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تأمین کرده است. این اوراق چهار ساله و نرخ سود آن ۱۸ درصد است که در مقاطع زمانی شش ماه یکبار از تاریخ انتشار پرداخت می شود.
وی ادامه داد: شستا تابحال با وجود انتشار چندین هزار میلیارد تومان اوراق، هیچگونه نکول یا تاخیر در پرداخت اصل و سود اوراق بورسی نداشته است.
اوراق بدون ضامن به بورس تهران رسید
طبق اعلام سازمان بورس، رضا عیوضلو - مدیرعامل شرکت رتبه بندی پایا - هم اظهار نمود: به پشتوانه رتبه اعتباری شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، این شرکت اولین اوراق اجاره بدون ضامن را در بورس تهران منتشر می کند.
وی ادامه داد: شستا با رتبه اعتباری A+ اولین اوراق بدهی بدون ضامن به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال را توسط تأمین سرمایه امین در بورس تهران پذیره نویسی می کند.
عیوضلو با تاکید بر اینکه پیش از این داشتن ضامن برای انتشار اوراق در بازار سرمایه از اهمیت بالایی برخوردار بود، اظهار داشت: برای تسهیل و تسریع در روند تأمین مالی شرکت ها، از اوایل سال ۹۹ سازمان بورس و اوراق بهادار به ناشران بازار سرمایه اجازه داد که در صورتیکه رتبه بندی اعتباری شوند و رتبه اعتباری آنها از BBB به بالا باشد بتوانند بدون داشتن ضامن به انتشار اوراق بهادار اقدام نمایند. پیش از این سازمان بورس اجازه انتشار اوراق بدهی بدون ضامن را نمی داد که فرآیند تأمین مالی را طولانی می کرد و نرخ تأمین مالی را برای شرکتهای معتبر بورسی و فرابورسی در بازار افزایش می داد. از طرفی یافتن ضامن برای یک شرکت پذیرفته شده در بورس و فرابورس کار آسانی نبود و پیچیدگی های خاص خودش را داشت.
وی با تاکید بر اینکه رتبه بندی اعتباری سبب شفاف تر شدن بیشتر شرکت ها بخصوص از جنبه ریسک آنها می شود، اظهار داشت: شرکتهای رتبه بندی اعتباری، ریسک اعتباری ناشران بورسی و فرابورسی را برای بازار آشکار می کنند. همینطور رتبه بندی پایا در تلاش است تا در چارچوب پروژه های مختلف در کنار شرکتهای تأمین سرمایه، تأمین مالی آسان را تحقق بخشد.
به قول وی، پیش از این انتشار اوراق بدون رکن ضامن و برمبنای رتبه اعتباری شرکت ها، توسط فرابورس ایران انجام شد.
منبع:

1399/11/25
23:12:11
0.0 / 5
946
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد