دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس كل بانك مركزی:

ارز خریدواكسن از هند تخصیص یافت

ارز خریدواكسن از هند تخصیص یافت

به گزارش دکور پرداز رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: علاوه بر تامین ارز واکسن های مورد نیاز وارداتی از کشورهای اعلام شده قبلی، امروز ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند نیز تخصیص یافت.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: امروز به اتفاق وزرای ذی ربط در دومین جلسه مشترک کمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت درباره مباحث FATF شرکت کردیم، در پاسخ به سوالاتی که عنوان شد مطالب مهمی از جانب نمایندگان دولت در جلسه درباره ضرورت و اهمیت پیوستن به کنوانسیون های مرتبط ارائه شد.
وی با اعلان اینکه معاملات حواله های ارزی در سامانه نیما در یک ماه گذشته، روان و با ثبات قابل توجهی در جریان بوده است اظهار داشت: در یک ماه منتهی به سوم اسفند معادل ۱.۹ میلیارد دلار با میانگین نرخ ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر دلار معامله شده است.
همتی اضافه کرد: این رقم علاوه بر ارز تامین شده توسط بانک مرکزی و نیز واردات در مقابل صادرات در طول این مدت بوده است، نکته جالب توجه اینکه همیشه عرضه بیش از دو برابر معاملات انجام شده در این بازار است.
رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداخت شده توسط سیستم بانکی در ۱۰ ماه امسال به رقم حدود یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و همین طور حجم مجموعه سپرده ها نیز با ۴۴ درصد رشد نسبت به ابتدای سال در آخر دی ماه به حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.


منبع:

1399/12/06
21:50:03
0.0 / 5
1106
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد