دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش دكور پرداز؛

بازار اوراق تسهیلات مسكن به ثبات رسید

بازار اوراق تسهیلات مسكن به ثبات رسید

به گزارش دکور پرداز میانگین قیمت هر برگه تسهیلات مسکن در معاملات امروز فرابورس به ۵۵ هزار تومان و هزینه دریافت وام مسکن از محل اوراق هم به ۲۶.۴ میلیون تومان رسید.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، معاملات امروز گواهی حق تقدم اوراق تسهیلات مسکن با ثبات و آرامش همراه بود و میانگین قیمتی بیشتر نمادهای معاملاتی زیرمجموعه تسه، در محدوده ۵۴ تا ۵۶ هزار تومان در نوسان بود.
همچنین هیچیک از نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن نتوانست در معاملات امروز فرابورس به دامنه نوسان مثبت یا منفی ۵ درصد برسد و اغلب افزایش یا کاهش قیمت ها در دامنه نوسان کمتر از مثبت یا منفی یک درصد بود که نشان دهنده ثبات در بازار امروز معاملات اوراق تسهیلات است.
تعداد معاملات در هر نماد به طور عمده زیر ۱۰۰ فقره معامله و تعداد برگه های به فروش رسیده برای بیشتر نمادهای زیرمجموعه تسه به جز نمادهای صادر شده در ماه های اخیر، کمتر از ۲ هزار برگه بود.
بیشترین تعداد فروش اوراق تسهیلات مسکن با ۳۷ هزار و ۷۳۰ برگه به نماد تسه ۹۹۱۱ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در بهمن امسال) با میانگین قیمتی ۵۵ هزار و ۹۶۴ تومان تعلق داشت؛ در رتبه های بعدی هم نمادهای معاملاتی تسه ۹۹۰۸، ۹۹۰۹ و ۹۹۱۰ (اوراق مسکن ماه های آبان، آذر و دی امسال) و هر سه نماد با فروش ۱۷ هزار برگه قرار دارند. هر ۳ نماد هم با قیمت ۵۵ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسیدند.
از سوی دیگر در معاملات امروز فرابورس، تعداد کمی از برگه های تسهیلات مسکن در قیمت ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان بعنوان کمترین نرخ فروش و تعداد کمی از برگه ها هم در قیمت ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان بعنوان سقف قیمتی معاملات امروز، دست به دست شدند.
تعداد معاملات مسکن رشد کرد؛ اوراق تسهیلات به ثبات رسید
این در حالی است که بر مبنای اعلام بانک مرکزی در گزارش بازار مسکن تهران در بهمن ماه، رشد ۳.۷ درصدی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نسبت به دیماه رخ داده است؛ تعداد معاملات مسکن هم رشد ۱۱.۴ درصدی را ظرف یک ماه تجربه نمود.
اگرچه تعداد معاملات در بهمن ماه رشد داشت اما تنها ۳ هزار و ۹۱۷ فقره معامله به ثبت رسید این در شرایطی است که در بهمن ماه سال گذشته، این شاخص، ۱۳ هزار و ۲۹۶ فقره بود که نشانه کاهش ۷۰ درصدی تعداد معاملات در بازار مسکن نسبت به سال قبل است.
هزینه دریافت وام مسکن، ۲۶.۴ میلیون تومان
با توجه به اینکه میانگین قیمت اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز ۵۵ هزار تومان بود و همینطور سقف تسهیلات مسکن هم در تهران برای زوجین ۲۴۰ و فردی ۱۴۰ میلیون تومان است که می بایست ۴۸۰ و ۲۸۰ برگه گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کنند، در نتیجه می بایست متقاضیان زوجین و فردی به ترتیب ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای دریافت این تسهیلات هزینه کنند.


منبع:

1399/12/17
13:16:50
0.0 / 5
1606
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد