دکورپرداز
دکور پرداز
پیش بینی كارشناسی از نرخ ارز

سال آینده سال رمزارزهاست

سال آینده سال رمزارزهاست

یک کارشناس اقتصادی با اعلان اینکه سال آینده سال رمزارزهاست و تا زمانی که سیاست های پولی انبساطی است، رمز ارزها به افزایش قیمت خود ادامه می دهند، اظهار داشت: اگر موضوع برجام و روابط سیاسی ایران و آمریکا به همین صورت فعلی باقی بماند و منابع ارزی نیز آزاد نشود و ارز پاشی صورت نگیرد،  قیمت ارز در همین سطوح خواهد ماند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، علی سعدوندی در صفحه شخصی اینستاگرام خود درباره وضعیت اقتصادی در سال آینده اظهار داشت: بودجه سال آینده بسیار تورمی، غیرکارشناسی و ادامه بودجه سالجاری است. در ابتدای سال ۱۴۰۰ ممکنست دولت بتواند با ایجاد پایه پولی و نقدینگی به قسمتی از اهداف خود برسد و طرح های خودرا افتتاح کند که از این جهت مثبت است اما از نظر تامین منابع مثبت نیست. در نیمه دوم سال جاری دولت اهتمام کرد با بهره گیری از منابع حقوقی ها، پایه پولی و خلق پول نطام بانکی، مانع ریزش بورس شود که همانند سیاست های قیمت گذاری موفق نشد.

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط تورمی کشور در سال آینده، احتمال اینکه این امر سبب استفاده فعالان بازار سرمایه از این موقعیت و رشد بورس شود، بسیار کم است، برای اینکه زمانی که اعتماد به بازار سرمایه از بین برود، به سختی باز می گردد.

این تحلیلگر اقتصادی با اعلان اینکه نه دولت و نه بانک مرکزی در کنترل تورم موفق نبوده اند، افزود: اجرای عملیات بازار باز در تمام دنیا سبب کاهش تورم شده است اما در کشور ما از آنجائیکه روش درستی دراین زمینه به کار گرفته نشد و نرخ هدفگذاری بهره بین بانکی هم مشخص نشد، نتواستیم از عملیات بازار باز در جهت کنترل و مدیریت تورم استفاده نمائیم.
ایشان سپس بیان کرد: اگر موضوع برجام و روابط سیاسی ایران و آمریکا به همین صورت فعلی باقی بماند و منابع ارزی نیز آزاد نشود و ارز پاشی صورت نگیرد، قیمت ارز در همین سطوح خواهد ماند یا به سبب بودجه متورم سال آینده ممکنست افزایشی شود. از طرف دیگر، اگر دولت به ارز نفتی دسترسی پیدا و آنرا در بازار عرضه کند، می تواند دلار را به ۱۵ هزار تومان برساند اما این کاهش قیمت پایدار نیست.
سعدوندی اضافه کرد: تا زمانی که سیاست های پولی انبساطی است، بازار رمز ارزها به افزایش قیمت خود ادامه می دهند و می توان اظهار داشت که سال ۱۴۰۰، سال رمزارهاست.
این تحلیلگر اقتصادی با تاکید براینکه مهم ترین اقدام دولت بعدی باید توقف تورم باشد، اظهار داشت: بوسیله علم اقتصاد می توان طی دو سال تورم را مهار کرد که الزامات آن تفکیک بودجه ارزی از ریالی، حرکت به سمت جهش تولید، حذف رانت ها، امضاهای طلایی و مجوزهای مخل تولید است.1399/12/25
23:35:00
0.0 / 5
1123
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد