دکورپرداز
دکور پرداز
بر اساس مصوبه شورای عالی بورس

تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد

تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد

شورای عالی بورس در جلسه امروز خود، تعیین دامنه نوسان را به سازمان بورس و اوراق بهادار ایران واگذار کرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدعلی دهقان دهنوی اظهار داشت: شورای عالی بورس، در امتداد تغییر دامنه نوسان، سه سیاست کلی را تبیین و تصویب کرد.
سخنگوی شورای عالی بورس اضافه کرد: بر این اساس، اولا افزایش دامنه نوسان مورد تاکید شورا قرار گرفت ؛ ثانیا این افزایش به شکل تدریجی همراه با اطلاع رسانی کامل و آمادگی بازار انجام می شود و ثالثا قرار شد که همراه با سیاست افزایش دامنه نوسان، فرهنگ سازی و ترویج روش های سهامداری غیر مستقیم نیز صورت گیرد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره کرد: با این سه سیاست کلی، تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد ؛ همین طور جمع بندی ها در ایام بعدی انجام و نظرات صاحبنظران و کارشناسان نهادهای مالی ستاندن می شود تا در نهایت به تصمیمی برسیم که مورد نظر و اجماع طیف وسیع سهامداران باشد.
سخنگوی شورای عالی بورس در ادامه با اشاره به دیگر دستورات جلسه امروز این شورا اشاره و اشاره کرد: دو موضوع دیگر در دستور کار نشست امروز بود؛ یکی بودجه ۱۴۰۰ سازمان بورس که خوشبختانه به تصویب رسید و دستور سوم به اوراق مالی جدید اختصاص داشت که طراحی آن در سازمان بورس و بورس انرژی انجام شده و به تایید شورای فقهی هم رسیده بود.
دهقان دهنوی اضافه کرد: خوشبختانه شورای عالی بورس هم این مساله را تصویب کرد و بدین سان اوراق صرفه جویی انرژی برای کارخانه ها و شرکت های مختلفی که بتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، طراحی و اجرا خواهد شد.
سخنگوی شورای عالی بورس گفت: این صرفه جویی در قالب اوراقی خواهد بود که در بازار مورد داد و ستد قرار می گیرد و قابلیت نقدشوندگی خواهد داشت.

1399/12/26
20:11:20
0.0 / 5
1212
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد