دکورپرداز
دکور پرداز

شرایط دریافت كارت اعتباری سهام عدالت

شرایط دریافت كارت اعتباری سهام عدالت

مدیر پروژه کارتهای اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی شرایط دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را شرح داد.


سمیه محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه رونمایی از کارت اعتباری سهام عدالت توسط مراجع بالادستی صورت گرفته است، اظهار نمود: برخی بانکها زیرساختها راپیاده سازی و برخی پیاده سازی نکردند. تا پیش از ایام نوروز دو بانک ملی و تجارت زیرساختهای لازم را پیاده سازی کرده بودند و تا دو هفته مانده به سال نو بیشتر از ۳۰۰۰ درخواست از جانب مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم یا روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده بودند، به سمت شرکت سپرده گذاری ارسال و توثیق آن انجام شد.
وی افزود: در اعطای کارت اعتباری سهام عدالت نکاتی وجود دارد که سهامداران باید دقت کنند. نخست آنکه، سهام دارانی که روش مستقیم را برگزیده اند، حتی اگر یک سهم هم از پرتفوی سهام عدالت خود فروخته باشند، نمی توانند کارت اعتباری دریافت نمایند. نکته دیگر اینکه اگر یک مرجع قانونی به شرکت سپرده گذاری نامه داده باشد که بر مبنای آن سهام فرد توقیف شده باشد، آن فرد نمی تواند کارت اعتباری دریافت کند.
مدیر پروژه کارتهای اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی با تکیه بر اینکه فرآیند تسهیلات کمی زمان بر است، اظهار داشت: این فرآیند در بانکهای ملی و تجارت به صورت الکترونیکی انجام می شود و نیاز نیست سهامدار رجوع حضوری داشته باشد. البته سهامدار حتما باید در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد.
محمدی افزود: کارت اعتباری هم فیزیکی نیست بلکه نشان بانک و نوعی دسترسی است. برای مثال فردی که از بانک ملی کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کرده است، می تواند به فروشگاه طرف قرارداد بانک ملی رجوع و خرید کند. فردی که بانک تجارت را برگزیده است هم می تواند به هر فروشگاهی رجوع کند.
وی به این سؤال که آیا فقط دو بانک مذکور کارت اعتباری سهام عدالت را صادر می کنند؟ پاسخ داد: با مابقی بانکها هم تفاهمنامه منعقد شده است. کار حساس و زمان بر است و بانکها باید جوانب و ریسک ها را بسنجند که همین مبحث سرعت کار را کند می کند. حدود ۱۰ بانک کار را به صورت موازی پیش می برند و مشمولان هم بین بانک ها حق انتخاب دارند. البته افرادی که روش مستقیم را برگزیده اند باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کنند.
به قول مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی، به صورت کلی ۶۰ درصد دارایی سهامداران قابل معامله است و بانک بر اساس همین ۶۰ درصد کارت اعتباری صادر می کند.
محمدی تصریح کرد که شماره موبایل فرد خواستار کارت اعتباری باید با نام خود فرد مطابقت داشته باشد و اطلاعاتی که در بانک ثبت کرده است باید کامل و جامع باشد. شماره تلفن ۱۵۶۹ هم به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات مشمولان است.
بر طبق این گزارش، آغاز پرداخت وام به مشمولان سهام عدالت از ۲۵ بهمن سال ۱۳۹۹ شروع شد. مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات سه ساله است و هیچگونه مدرک یا ضامنی غیر از مدارک هویتی نیاز نیست و سهام عدالت ضامن این وام خواهد شد.
منبع:

1400/01/13
15:44:45
0.0 / 5
1287
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد