دکورپرداز
دکور پرداز
به ریاست همتی برگزار می شود؛

نشست رؤسای بانكهای مركزی 24 كشور در حال توسعه دوشنبه 16 فروردین

نشست رؤسای بانكهای مركزی 24 كشور در حال توسعه دوشنبه 16 فروردین

دکور پرداز: دوشنبه 16 فروردین 1400 نشست رؤسای بانکهای مرکزی 24 کشور در حال توسعه به ریاست رئیس کل بانک مرکزی کشورمان انجام خواهد شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، جلسه رؤسای کل «گروه ۲۴» در امتداد سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول، ۲ شنبه هفته آتی به ریاست رئیس کل بانک مرکزی کشورمان، مجازی انجام خواهد شد.
همچنین عصر روز گذشته (چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰) جلسه مجازی معاونان بانکهای مرکزی «گروه ۲۴» مجازی اجرا شد.
در این جلسه، معاونان بانکهای مرکزی «گروه ۲۴» درباب شرایط اقتصادی کشورهای در حال توسعه در دوره بعد از همه گیری ویروس کرونا بحث و گفتگو کردند و بر این نکته تاکید داشتند که در دوره بعد از همه گیری ویروس کرونا، اقتصاد کشورهای توسعه یافته پیشرفت و بهبود مناسب تری داشته اند، اما این مساله برای اقتصاد کشورهای در حال توسعه روی نداده که مستلزم توجه و اتخاذ تصمیم های ویژه است.
بر همین اساس معاونان بانکهای مرکزی «کشورهای گروه ۲۴» بمنظور برون رفت کشورهای در حال توسعه از این شرایط و تبعات اقتصادی ناشی از همه گیری بیماری کرونا، پیشنهاداتی را در این نشست برای بیانیه نهایی اجلاس ارائه کردند.
از جمله محورهای اصلی طرح شده در این نشست برای گنجاندن در متن بیانیه اجلاس می توان به چگونگی حمایت سازمان های بین المللی مانند «صندوق بین المللی پول» و «بانک جهانی» از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات دهی سازمان های بین المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر گرفتن نرخ های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام های قبلی اشاره نمود.
خاطرنشان می شود معاونان بانک ها در جلسه امروز خود درباره بندهای بیانیه جلسه رؤسای کل «گروه ۲۴» که روز دوشنبه توسط اعضا به تصویب خواهد رسید، بحث و گفتگو کردند.
گفتنی است «گروه ۲۴» بمنظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای در حال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه مالی در اواخر سال ۱۹۷۱ بوجود آمد.
کشورهای آرژانتین، برزیل، کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هائیتی، مکزیک، پرو، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، چین، هند، ایران، لبنان، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، کنگو، مصر، اتیوپی، گابن، غنا، کنیا، مراکش، نیجریه و آفریقای جنوبی اعضای گروه ۲۴ را می سازند.


منبع:

1400/01/14
13:12:41
0.0 / 5
1163
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد