دکورپرداز
دکور پرداز
هشدار بانك مركزی؛

مردم چكی را كه در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند

مردم چكی را كه در سامانه صیاد ثبت نشده نگیرند

سخنگوی اجرای قانون جدید چک اعلام نمود: مردم نباید به هیچ عنوان چک ثبت نشده در سامانه صیاد را از سوی مقابل دریافت نمایند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده اظهار داشت: قانون جدید چک مشمول چک های بنفش رنگ جدید می شود که دارای عبارت «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است» است.
وی اضافه کرد: چک های جدید از آغاز فروردین سالجاری توزیع شده اند و فرایند تبادل آنها با چک های قبلی متفاوت می باشد، بگونه ای که صادرکننده باید مشخصات چک چون تاریخ، مبلغ و هویت دریافت کننده و خویش را در سامانه صیاد ثبت کند.
به گفته نادعلی زاده، گیرنده چک هیچگاه چک ثبت نشده در سامانه صیاد را دریافت نکند زیرا، آن چک قابلیت نقد شوندگی ندارد؛ ضمن اینکه گیرنده چک هم باید به سامانه مربوطه رجوع کند، استعلام بگیرد و اطلاعات درج شده بر چک و در سامانه صیاد را چک کند.
وی اضافه کرد: قانون جدید چک به اجرای مقررات موجود در قانون مبارزه با پولشویی کمک و از جعل چک جلوگیری می کند.
به گفته نادعلی زاده، چک های قبلی به روال گذشته پذیرش و پردازش می شوند اما چک های جدید در وجه حامل صادر نمی شوند و از راه سامانه صیاد نقل و انتقال داده می شوند.
وی عنوان کرد: چک های قدیمی فعلا کارسازی می شوند اما این روند دائمی نیست و بانک مرکزی در زمان مشخصی آنها را از بازار جمع آوری می کند.

1400/01/14
19:37:47
0.0 / 5
1265
تگها: بازار , طلا , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد