دکورپرداز
دکور پرداز

بررسی گزارش شفافیت تراكنش ها در كمیسیون اقتصادی

بررسی گزارش شفافیت تراكنش ها در كمیسیون اقتصادی

به گزارش دکور پرداز سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش این کمیسیون درباره شفافیت تراکنش ها در حوزه قوانین در رابطه با حکمرانی ریال در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.


مهدی طغیانی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: این کمیسیون گزارشی را با عنایت به ماده ۴۵ آیین نامه داخلی در مورد مباحث شفافیت تراکنش ها در حوزه قوانین در رابطه با حکمرانی ریال تدوین کرده و به یک سری احکام قانونی رسیده بود که امروز این مورد مطرح و بررسی گردید اما در نهایت جمع بندی نشد. براین اساس مقرر شد، این گزارش به کمیته موردنظر جهت بررسی بیشتر ارجاع شود و پس از تدوین نهایی به کمیسیون اقتصادی ارسال شود.
طغیانی از بررسی استفساریه معافیت مالیاتی مستخدمین و کارکنان در مناطق آزاد در این نشست اطلاع داد و اظهار داشت: دیوان عدالت اداری سال قبل با استناد به ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد، اعلام نمود که مستخدمین و کارکنان در این مناطق مشمول معافیت مالیاتی نمی شوند و تنها سرمایه گذار یا صاحب کسب و کار شامل معافیت مالیاتی خواهند شد، ازاین رو استفساریه ای در این مورد به کمیسیون اقتصادی ارسال شد.
طغیانی افزود: در این جلسه درباره معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد چه دولتی و چه خصوصی بحث و بررسی گردید اما پاسخ به یک استفساریه باید تنها بله یا خیر باشد و امکان دارد هر کدام از این دو پاسخ نتواند منطبق با ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد باشد، ازاین رو مقرر شد ابتدا درباره این مورد و ابهام با شورای نگهبان مشورت شود و بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار بگیرد تا در فرآیند بررسی قانونی گرفتار اشکال نشود.
منبع:

1400/01/23
10:23:39
0.0 / 5
1117
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد