دکورپرداز
دکور پرداز

درآمدزایی بانك ها از سودها سخت می شود

درآمدزایی بانك ها از سودها سخت می شود

دکور پرداز: با توجه به این که قبل از این وزیر اقتصاد، بانک ها را مکلف به تمکین از سودهای مصوب بانکی کرد و تخلف از این امر را مشمول جریمه مالیاتی اعلام کرد، معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: تخلفات بانک ها در مصوبه شورای پول و اعتبار در زمینه سودها بانکی،  برای آنها درآمد محسوب و مالیات درآمد کسب شده از بانک ها ستاندن خواهد شد. به عبارت دیگر، بانک ها نمی توانند درآمدزایی نامتعارفی از سودهای بانکی داشته باشند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مدتی پیش وزیر اقتصاد در نامه ای به مدیران عامل بانک ها اصرار کرد که باتوجه به لزوم پشتیبانی از تولید در امتداد تحقق شعار سال، باید نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار را به دقت رعایت کنید و در غیراینصورت مشمول جریمه مالیاتی می شوند.
حال، معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی درباره چگونگی محاسبه مالیات از این محل برای بانک ها توضیحاتی ارائه کرده است.
محمود علیزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در صورتیکه بانک ها برخلاف مصوبه شورای پول و اعتبار، بهره بیشتری به سپرده گذار پرداخت کنند و سود بیشتری هم از آنها دریافت نمایند، این موارد برای بانک ها بعنوان هزینه قابل قبول مالیاتی برای سازمان پذیرفته نخواهد شد.
طبق گفته وی، این هزینه مالیاتی بعد از عدم پذیرش، برگشت داده و از آن مالیات دریافت می شود.
معاون سازمان امور مالیاتی در آخر اشاره کرد: تخلفات بانک ها در مصوبه شورای پول و اعتبار در زمینه سودها بانکی، برای آنها درآمد محسوب و مالیات درآمد کسب شده از بانک ها ستاندن خواهد شد.
گفتنی است، سود مصوب برای سپرده های یک ساله ۱۶ درصد و دو ساله ۱۸ درصد است ضمن اینکه سقف سود تسهیلات ۱۸ درصد تعیین شده است.
منبع:

1400/01/25
21:39:58
0.0 / 5
1069
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد