دکورپرداز
دکور پرداز
در گزارش دكور پرداز مطرح شد؛

قانون جدید چك با رویكرد پشتیبانی از تولید تهیه شده است

قانون جدید چك با رویكرد پشتیبانی از تولید تهیه شده است

به گزارش دکور پرداز سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: قانون جدید چک در جهت حمایت و پشتیبانی از تولید و رفع موانع فضای کسب و کار تدوین شده است و در روند اجرای خود معاملات اقتصادی و تجاری را تسهیل خواهد نمود.مهدی طغیانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اجرای قانون جدید چک اظهار داشت: خوشبختانه بخش مهمی از قانون جدید چک که همان ثبت سیستمی در سامانه صیاد می شود از شروع سال ۱۴۰۰ اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: قانون جدید چک در جهت حمایت و پشتیبانی از تولید و رفع موانع فضای کسب و کار تدوین شده است و معتقدم قانون مذکور در روند اجرای خود معاملات اقتصادی و تجاری را تسهیل خواهد نمود. البته شاید مشکلات جزئی در ابتدای کار به علت جدید بودن فرایندها وجود داشته باشد که قابل حل است. به عبارتی منطقی نیست به علت یک سری مشکلات جزئی کل قانون زیر سوال برده شود.
طغیانی خاطرنشان کرد: بررسی های دقیقی در مورد قانون جدید چک در کمیسیون های اقتصادی و اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی انجام شده است. نتایج بررسی ها نشان می دهد، عدم اجرای قانون جدید خسارت های فراوانی به کشور وارد خواهد نمود.
وی اظهار داشت: براین اساس امیدواریم دستگاههای در رابطه با اجرای قانون جدید چک به وظایف و تعهدات خود عمل کنند.
طغیانی اظهار داشت: بر مبنای بررسی های کارشناسی صورت گرفته، قانون جدید چک تعداد چک های برگشتی را به لحاظ تعداد و ارزش نسبت به پیش از اجرای قانون کاهش داده است که این مورد اهمیت بالای قانون جدید چک را نشان داده است.منبع:

1400/02/05
21:37:08
0.0 / 5
1507
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد