دکورپرداز
دکور پرداز
معاون گمرك اعلام كرد

ورود و ترخیص ۳ و یك دهم میلیون دوز واكسن كرونا از ۴ كشور

ورود و ترخیص ۳ و یك دهم میلیون دوز واكسن كرونا از ۴ كشور

دکور پرداز: طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در جریان واردات واکسن کرونا، تا کنون بیش از 3.1 میلیون دوز واکسن وارد ایران و توسط گمرک ترخیص و تحویل نمایندگان معرفی شده از طرف وزارت بهداشت شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، ورود واکسن کرونا به ایران از نیمه بهمن ماه سال قبل آغاز شد و تا امروز ۱۲ اردیبهشت ماه ادامه داشته است.
این در حالی است که تازه ترین مکاتبه ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- با شانه ساز - رئیس سازمان غذا و دارو- و ارائه گزارشی در ارتباط با واردات واکسن نشان میدهد که در این دوره سه میلیون و ۱۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن وارد ایران شده است.
براساس این گزارش محموله های واکسن وارده طی ۱۲ مرحله و از کشور روسیه، چین، هند و کره جنوبی وارد و بوسیله فرودگاه امام خمینی (ره) بعد از انجام تشریفات گمرکی با حداقل اسناد بصورت حمل یکسره و شبانه روزی در حداقل زمان ممکن و کمتر از ۱۵ دقیقه تحویل نمایندگان معرفی شده از طرف وزارت بهداشت شده است.
گزارش معاون فنی گمرک ایران از جزییات واکسن های ورودی نشان میدهد که ۷۲۰ هزار دوز واکسن از روسیه، یک میلیون و ۶۵۰ هزار دوز از چین، ۱۲۵ هزار دوز از هند و ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ کواکس از کره جنوبی وارد ایران شده که در مجموع بیش از ۳.۱ میلیون دوز است.
واردات ۳.۱ میلیون دوزی واکسن کرونا در حالی انجام شده که اعلام اخیر رئیس کل بانک مرکزی از این حکایت داشت که تامین ارز فوری یک میلیون دوز واکسن از طرف این بانک صورت گرفته است و وی گفته که بانک مرکزی حداقل ۱۰۰ میلیون دلار ارز برای واکسن کرونا تخصیص داده است.
در جریان واردات واکسن دو محموله تجهیزات خط تولید واکسن نیز در هفته گذشته وارد کشور شده است.منبع:

1400/02/12
21:32:06
0.0 / 5
1296
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد