دکورپرداز
دکور پرداز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

سال جاری ساخت و ساز رونق می گیرد

سال جاری ساخت و ساز رونق می گیرد

به گزارش دکور پرداز معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با اقداماتی همچون طرح اقدام ملی، طرح جهش تولید مسکن و همینطور تسهیلات مناسبی که مجلس تعیین کرده، سال پررونقی در حوزه ساخت و ساز خواهیم داشت.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: دولت برای کنترل بازار مسکن برنامه هایی را به صورت همزمان در دستور کار دارد؛ یکی از اقدامات، مالیات بر خانه های خالی است. اقدام دیگر تکمیل سریعتر مسکن مهر است که حدودا تمام شده است. سومی ارائه تسهیلات به واحدهای نیمه تمام خواهد بود که چندین بار اعلام کردیم هرکسی واحد نیمه کاره دارد که به لحاظ کمبود نقدینگی نتوانسته تمام کند ما در چارچوب طرح اقدام ملی به او تسهیلات می دهیم تا پروژه خویش را به اتمام برساند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر در چارچوب طرح اقدام ملی، پروژه های گوناگونی به تعداد بیشتر از ۵۳۰ هزار واحد در حال اجرا می باشد.
محمودزاده تصریح کرد: سال جاری همینطور مجلس در قانون بودجه اعتبار خوبی برای تسهیلات مسکن تعیین کرده که با همراهی سیستم بانکی سال پررونقی در عرصه تولید مسکن خواهد بود. قانون جهش تولید مسکن هم که مصوب مجلس است و هم اکنون در شورای نگبهان قرار دارد ریل گذاری لازم را بوجود می آورد تا بتوان تولید مسکن را افزایش داد و در حد نیاز سالیانه راه اندازی کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به صورت کلی اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را در وزارت خانه دنبال می نماییم. کوتاه مدت، مالیات خانه های خالی است. میان مدت طرح اقدام ملی و بلندمدت برنامه ریزی برای تولید و عرضه مسکن در پنج سال آینده است. در این خصوص به همه استانها اعلام شده تا زمین مناسب برای پنج سال آینده را به منظور ساخت و ساز تأمین کنند تا دولتها در آینده مجبور نباشند از صفر شروع کنند.
او همینطور درباره آمار خانه های خالی اظهار داشت: تا زمانی که آمار جدیدی از تعداد خانه های خالی نداشته باشیم تعداد ۲.۶ میلیون واحد مسکونی خالی بر مبنای سرشماری سال ۱۳۹۵ ملاک خواهد بود. البته سال جاری آمار جدید ارائه می شود.
به قول محمودزاده، کسانی هستند که تعداد زیادی واحد مسکونی دارند و بعنوان سرمایه نگهداری می کنند. اشکالی هم ندارد فقط اصرار دولت بر این است که خالی نباشد. برای حل مسئله مسکن باید همه برنامه ها همزمان فعال شود نه اینکه صرفاً با تولید بخواهیم مسئله را حل کنیم؛ چونکه در خوش بینانه ترین حالت یک تا دو سال زمان می برد تا محصول وارد بازار مسکن شود. در این مقطع باید بازار را مدیریت کنید.
منبع:

1400/02/14
20:53:14
0.0 / 5
1366
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد