دکورپرداز
دکور پرداز
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

بازگشت اعتماد به بورس مهم تر از انتخابات و مذاكرات است

بازگشت اعتماد به بورس مهم تر از انتخابات و مذاكرات است

دکور پرداز: فارس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه نه انتخابات و نه مذاکرات وین اثری در بازار سرمایه ندارد و تنها ناجی بازار اعتماد است، تصریح کرد: باید مسئولین و ارکان بازار با اخلالگران برخورد جدی داشته باشند تا اعتماد باردیگر به بازار برگردد.


محسن علیزاده ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و اثرات آن بر بازار سرمایه اظهار داشت: تا کنون تنها چند شعار انتخاباتی از داوطلبانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری است، شنیده ایم اما این شعارها، علاجی برای بازار سرمایه نیست و تنها با عمل میتوان اعتماد به بازار را تقویت کرد.
به گزارش دکور پرداز به نقل از دفتر نماینده سپیدان و بیضا در مجلس، علیزاده اضافه کرد: باتوجه به شرایط فعلی بازار سرمایه و سطح گستردگی آن، نامزدهای انتخاباتی، باید شناخت عمیقی از بازار داشته باشند و با کمک کارشناسان و صدمه شناسی جدی، تصمیمات سریع و عاجز بگیرند.
عضو ناظر شورایعالی بورس ضمن اشاره به شرایط متفاوت بازار سرمایه نسبت به گذشته و با تکیه بر این که میتوان به آینده بازار سرمایه امیدوار بود، افزود: طی روزهای گذشته باوجود جلسات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و مصوبات خوبی که در انتها جلسه اعلام شد، باز هم شاهد صف های فروش بودیم که توجیه اقتصادی نداشت و به نظر می آید بازار همچنان چشم انتظار بازگشت اعتماد است.
به گفته علیزاده، بازار سرمایه در شرایط کنونی بیشتر از تزریق نقدینگی احتیاج به تزریق اعتماد دارد. سهامداران ما باید شاهد پایبندی حقوقی ها به منافع جمعی بازار سرمایه باشند.
او تصریح کرد: زمانی که بعضی از حقوقی ها همچنان عرضه های آبشاری انجام می دهند نباید انتظار بازگشت اعتماد به بازار را داشت. در چند روز گذشته، حجم زیادی از فروش توسط حقوقی ها انجام گرفت که سبب رعب و وحشت روانی در بازیگران اصلی بازار شد. البته بازیگران حقوقی هم مقصر نیستند، آنها هم باید پاسخگوی سهامداران خود باشند و تصمیمات آنها در شرایط کاهش اعتماد به بازار اتخاذ می شود.
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس با اشاره به اینکه شرایط بازار سرمایه به نحوی است که اولویت دولت با هر جهت گیری سیاسی باید تزریق اعتماد به بازار سرمایه باشد، اضافه کرد: انتخابات ریاست جمهوری و تشکیل کابینه دولت جدید به ذات اثر منفی بر بازار ندارد، چون که امروز بازار سرمایه مورد توجه مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه هم هست. اهمیت بازار سرمایه به حدی است که جایگاه روشن و مشخصی در سیاست های کلان اقتصادی برای آن تعریف شده و هیچ دولتی نمی تواند نسبت به این بازار بی توجه باشد.
علیزاده همینطور با اشاره به اینکه نرخ سود سپرده ای که بانک ها بر خلاف دستور بانک مرکزی به مشتریان عرضه می کنند یکی از نمادهای بدعهدی است، اظهار داشت: برخی سیاست های پولی غلط، بدعهدی دیگری است که باعث صدمه اعتماد در بازار سرمایه می شود.
او به چشم انداز بازارسرمایه و بسته ۳+۷ هم اشاره و تصریح کرد: به نظر می آید اجرای ۳+۷ می تواند تاثیر بسیار مثبتی در بازار سرمایه ایجاد نماید. البته بخشی از بندها الان هم قابل اجرا هستند و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد باید با سرعت آنها را عملیاتی کند. تصمیم بانک مرکزی و تاخیر در فرایند اجرای بعضی از بندها باعث صدمه به بازار می شود.1400/02/22
12:44:48
0.0 / 5
1185
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد