دکورپرداز
دکور پرداز

وام ها و سپرده های بانكی زیاد شد

وام ها و سپرده های بانكی زیاد شد

به گزارش دکور پرداز میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا آخر بهمن سال قبل نسبت به سال قبلش معادل ۴۳.۷ و ۴۹.۲ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، برپایه گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها بهمن ماه سال گذشته، مانده کل سپرده ها به رقم ۳۷۰۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل معادل ۴۳.۷ و ۳۶.۴ درصد افزایش را نشان داده است.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها در ارتباط با استان تهران با مانده ۱۹۹۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۹۰۰۰ میلیارد تومان است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۲۷۰۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل معادل ۴۹.۲ و ۳۹.۶ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات هم در ارتباط با استان تهران با مانده ۱۷۱۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و کم ترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۹۲۰۰ میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۱ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل، به ترتیب ۲.۷ و ۱.۷ واحد درصد افزایش را نشان داده است که نسبت مذکور در استان تهران ۹۴.۸ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵.۱ درصد است.
در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.
منبع:

1400/03/01
21:59:41
0.0 / 5
1412
تگها: پرده , تولید , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد