دکورپرداز
دکور پرداز

چه خبر از تزریق منابع جدید به بورس؟

چه خبر از تزریق منابع جدید به بورس؟

به گزارش دکور پرداز تزریق منابع جدید به بازار سرمایه یکی از ۱۰ مصوبه حمایتی اخیر سازمان بورس بود که طبق آن قرار شد مبلغی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود و آخرین اخبار از ادامه این روند حکایت دارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، ادامه روند ریزشی در بازار سرمایه دولت را در اوایل ماه گذشته بر آن داشت تا مصوبات جدیدی را برای پشتیبانی از این بازار تصویب کند. در این راستا بسته حمایتی ۷+۳ دولت و سازمان بورس از بازار سرمایه تدوین شد که طبق آن قرار بود به تدریج ۲۰۰ میلیون دلار ازمنابع ارزی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.
بر این اساس ۲۷ اردیبهشت ماه، مدیرعامل تثبیت بازار سرمایه از تزریق ۱۰۳۴ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه به ایسنا اطلاع داد و اظهار داشت: این نقدینگی به صندوق تثبیت تزریق شد و با بخشی از این پول امروز خریدهایی در بازار سرمایه انجام شد. نمی توان همه منابع را در یک روز خرید کرد و صندوق تثبیت بازار امروز در قالب سازمان بورس با بخشی از پول مذکور سهم خرید. این فرایند در ایام اینده هم ادامه خواهد داشت و پشتیبانی از بازار سرمایه تداوم دارد.
آنچه که به تازگی از جانب محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شده از ادامه تزریق این نقدینگی حکایت دارد. بر مبنای گفته های دهقان، برپایه مصوبات سران قوا باید معادل ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق شود که تابحال معادل ریالی ۵۰ میلیون دلار آن واریز شده است. وی ابراز امیدواری کرد که با عنایت به رایزنی های صورت گرفته، مابقی مبلغ هم بزودی واریز شود.
هرچند مبلغ مذکور در مقابل حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه ناچیز به نظر می آید اما کارشناسان اعتقاد دارند که تزریق این مبلغ به بازار و انتشار خبر آن به مثبت شدن جو روانی در بازار کمک می نماید.
منبع:

1400/03/14
13:01:15
0.0 / 5
1030
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد