دکورپرداز
دکور پرداز

موشكافی رشد ۲۵۰ درصدی درآمد سازمان بورس از بازار سرمایه

موشكافی رشد ۲۵۰ درصدی درآمد سازمان بورس از بازار سرمایه

دکور پرداز: صورت های مالی تصویب شده سال 1399 سازمان بورس و اوراق بهادار نشان میدهد که درآمدهای عملیاتی سازمان بورس از بازار سرمایه در سال 1399 نسبت به سال 1398 رشد 250 درصدی داشته است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، صورت های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار شب گذشته برای اولین مرتبه در امتداد ارتقای شفافیت برای عموم مردم و فعالان بازار سرمایه منتشر گردید. بر طبق این صورت های مالی، درآمدهای عملیاتی سازمان در سال ۱۳۹۹، ۲۰۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان ۱۲۳۵ میلیارد تومان یعنی بیش از ۶۰ درصد، کارمزد حق نظارت بر معاملات بورس اوراق بهادار و خدمات سهام و امور جانبی است.
همین طور ۴۰۰ میلیارد تومان یا ۲۰ درصد درآمدهای عملیاتی به کارمزد حق نظارت بر معاملات فرابورس اختصاص دارد. به عبارت دیگر ۸۰ درصد درامدهای عملیاتی سازمان به کارمزد حق نظارت بر معاملات بورس و فرابورس اختصاص دارد. در این میان ۱۵۰ میلیارد تومان حق نظارت بر معاملات بورس کالا و ۲۰ میلیارد تومان نیز حق نظارت بر معاملات بورس انرژی بوده است.

این درحالی است که درآمدهای عملیاتی سازمان بورس در سال ۱۳۹۸، ۵۷۰ میلیارد تومان بوده که این درآمدها در سال ۱۳۹۹ با رشد ۲۵۰ درصدی به ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
بر طبق این گزارش، صورت های مالی تصویب شده سازمان برای مشاهده عموم مردم و فعالان بازار در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار به آدرس http: //Shafaf.seo.ir انتشار یافته و قابل مشاهده می باشد.

منبع:

1400/03/20
22:35:30
0.0 / 5
990
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد