دکورپرداز
دکور پرداز
معاون سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد

آخرین خبرها از ترمیم حقوق كاركنان دامپزشكی تا حرف و حدیث های مسكن مهر

آخرین خبرها از ترمیم حقوق كاركنان دامپزشكی تا حرف و حدیث های مسكن مهر

دکور پرداز: طبق اعلام مسئولان سازمان برنامه و بودجه، قانون تسری دامپزشکی جهت ترمیم حقوق کارکنان این سازمان در دستور کار قرار دارد و با تمهیدات پیش بینی شده احیانا 40 تا 50 درصد ظرفیت آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، امروز (سه شنبه) حمیدرضا عدل - معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه - در نشستی خبری به تشریح گزارشی از عملکرد مجموعه زیر نظر خود در سالهای اخیر پرداخت.

استفاده ۵۰ درصدی قانون تسری دامپزشکی
در جریان این جلسه، موضوع قانون تسری برای کارکنان دامپزشکی بمنظور تامین حقوق آنها مورد توجه قرار گرفت و این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت که به لحاظ قانونی باید از محل فروش اموال و دارایی های دولت قانون تسری برای کارکنان دامپزشکی اجرائی شود. بدین سبب این مساله در دستور کار قرار دارد و در هفته های اخیر طی جلساتی که با سازمان دامپزشکی برگزار کرده ایم، قرار شده قسمتی از آن برمبنای ظرفیت قانون بودجه و بخش دیگر از محل منابع دیگر تامین مالی شود.
وی اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه به طور قطع موافق اجرای قانون تسری برای سازمان دامپزشکی است و بسته به میزان فروش اموال و واریز آن احیانا ۴۰ تا ۵۰ درصد از این ظرفیت برای کارکنان دامپزشکی استفاده خواهد شد.
به گفته مسئولان سازمان برنامه و بودجه، با دستوری که رییس سازمان برنامه و بودجه در ارتباط با اجرای قانون تسری سازمان دامپزشکی داشته، مقرر است در کنار فروش اموال و دارایی ها از محل منابع عمومی و ظرفیت های آن نیز استفاده و قسمتی از قانون تسری به زودی اجرائی شود که احیانا پیش از فروش اموال و دارایی ها نیز کلید خواهد خورد.

از ایجاد پروژه جدید جلوگیری شد
در ادامه این جلسه، معاون فنی و امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال ایسنا در ارتباط با این که دولت یازدهم در ابتدای ورود با حجم بالایی از بدهی پیمانکاران و بیش از ۲۰۰۰ پروژه عمرانی نیمه تمام مواجه بود، حالا وضعیت پرداخت بدهی پیمانکاران در پروژه های عمرانی به چه صورت است؟ توضیحاتی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم تعداد پروژه های عمرانی بیش از ۲۰۰۰ مورد و حتی تا ۲۵۰۰ پروژه بوده است که ما در این رابطه اقداماتی را در دستور کار قرار دادیم و در راس آن ممانعت از ایجاد طرح های جدید بود.
عدل افزود: در سال ۱۳۹۱، ۳۳۰ طرح جدید در قانون بودجه افزوده شد ولی در سال ۱۴۰۰ فقط ۴۵ طرح جدید در قانون بودجه آمده که از آن هم ۴۰ طرح را مجلس اضافه کرد. بدین سبب ما آنچه که انجام دادیم این بود که طرح ها را اولویت بندی کرده و سالانه برمبنای پیشرفت طرح ها منابع اختصاص و تکمیل شده اند.

بدهی پیمانکاران تسویه می شود
این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حجم بدهی دولت به پیمانکاران اظهار داشت که به هر صورت بدهی به پیمانکاران موضوع غیرطبیعی نیست و همیشه وجود دارد ولی ما کوشیدیم تا جایی که امکان دارد مطالبات آنها را باتوجه به ظرفیت های قانونی بپردازیم. این در حالیست که در مورد ۷۰ درصد پروژه های عمرانی میزان مطالبات پیمانکاران حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است که سازمان برنامه بودجه هدفگذاری کرده تا اختتام این دولت بتواند بدهی را تصفیه کند.

حرف و حدیث درباره مسکن مهر زیاد بود، اما تحویل دادیم
یکی دیگر از مسائلی که معاون سازمان برنامه و بودجه یاد شده قرار داد مسکن مهر بود.
وی در این رابطه اظهار داشت که مسکن مهر در این هشت سال حرف و حدیث های بسیاری داشت و می گفتند که دولت نمی خواهد آنرا تکمیل کند اما آمار این مساله را تایید نمی کند.
وی اضافه کرد: شروع مسکن مهر در سال ۱۳۸۶ و با پیش بینی ۲.۲ میلیون واحد بود که از ابتدا تا سال ۱۳۹۲، ۶۹۰ هزار واحد تحویل گردید.
عدل افزود: از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ تعداد واحدهای تکمیل و راه اندازی شده و در نهایت تحویلی به مردم از ۶۹۰ هزار به یک میلیون و ۶۵۶ هزار واحد افزایش یافت و پیش بینی می نماییم که تا نیمه سال جاری یعنی اختتام دولت به یک میلیون و ۹۷۶ هزار واحد مسکونی برسد.
وی اضافه کرد: ۱۸۳ هزار واحد دیگر نیز به شکلی است که برای ۱۰۰ هزار واحد متقاضی وجود ندارد و مابقی نیز آماده تحویل است.
معاون سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد که دولت در سال قبل علی رغم مشکلات مالی که داشته توانسته با بهره گیری از ظرفیت های موجود، ۹۲ هزار میلیارد تومان در پروژه های عمرانی هزینه کند.
منبع:

1400/03/26
09:37:34
0.0 / 5
1029
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد