دکورپرداز
دکور پرداز
بانك مركزی اعلام كرد

ثبت تراز تجاری منفی پارسال

ثبت تراز تجاری منفی پارسال

به گزارش دکور پرداز بررسی ها نشان داده است که صادرات ۱۲ ماهه سال قبل ۳۴ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار و واردات هم با رقم ۳۸ میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار ثبت شده که حاکی از تراز تجاری منفی پارسال است که تنها در مهر ماه تراز تجاری مثبت شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی آمار ماهانه صادرات و واردات سال قبل را منتشر نمود که بر این اساس بیشترین میزان صادرات در مهر ماه سال قبل با رقم چهار میلیارد و ۶۷۲ میلیون دلار انجام شد.
بیشترین میزان واردات هم در ماه اسفند با چهار میلیارد و ۵۷۲ میلیون دلار به ثبت رسید.
همینطور بررسی آمارها حاکی از این است که به جز مهرماه، تراز تجاری در ۱۱ ماه دیگر سال منفی بوده است.

برپایه این گزارش، صادرات در مجموع ۱۲ ماهه سال قبل ۳۴ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار و واردات هم با رقم ۳۸ میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار به ثبت رسید. سال قبل در فروردین ماه، ۱۹۳۱ میلیون دلار واردات انجام شد که در مقابل ۱۶۵۲ میلیون دلار هم صادر شد.
میزان صادرات و واردات دومین ماه سال ۱۳۹۹ هم به ترتیب دو میلیارد و ۶۴۸ میلیون دلار و سه میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار به ثبت رسید.

واردات خردادماه هم دو میلیارد و ۵۷۹ میلیون دلار و صادرات در این ماه هم دو میلیارد و ۶۴ میلیون دلار بود. ایران در تیر ماه سال قبل سه میلیارد و ۳۰۲ میلیون دلار واردات از دیگر کشورهای دنیا داشت و دو میلیارد و ۳۴۹ میلیون دلار هم کالا به دنیا فروخت.

آمار واردات در مرداد ماه هم در حالی به دو میلیارد و ۷۸۵ میلیون دلار رسید که میزان صادرات دو میلیارد و ۱۶۲ میلیون به ثبت رسید.
آخرین ماه تابستان سال قبل هم با واردات سه میلیارد و ۷۶ میلیون دلاری و صادرات دو میلیارد و ۶۹۱ میلیون دلاری بسته شد که سه میلیارد و ۲۵۷ میلیون دلار و چهار میلیارد و ۶۷۲ میلیون دلار هم به ترتیب واردات و صادرات مهرماه سال قبل بود که رکورد صادرات در این سال را زد.

در آبان ماه واردات اندکی کاهش داشت و به رقم سه میلیارد و ۹۲ میلیون دلار رسید و صادرات هم در این ماه با کاهش همراه بود و سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون دلار به ثبت رسید. آذر ماه سال قبل واردات و صادرات به ترتیب سه میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار و سه میلیارد و ۶۶۴ میلیون دلار بود.

اولین ماه از فصل زمستان هم با واردات سه میلیارد و ۷۸۱ میلیون دلاری و صادرات دو میلیارد و ۹۵۱ میلیون دلاری شروع شد.
واردات در بهمن ماه هم با رقم سه میلیارد و ۶۸۲ میلیون دلار و صادرات سه میلیارد و ۱۳۵ میلیون دلار به ثبت رسید که در نهایت کارنامه تجارت خارجی سال قبل در اسفند ماه با واردات چهار میلیارد و ۵۷۲ میلیون دلاری و صادرات سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری بسته شد.1400/03/29
19:29:23
0.0 / 5
1053
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد