دکورپرداز
دکور پرداز

یارانه ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی به مرحله ۲۰ رسید

یارانه ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی به مرحله ۲۰ رسید

دولت دهم تیرماه، مرحله بیستم از یارانه معیشتی را از محل افزایش قیمت بنزین به حساب سرپرستان خانوار واریز می کند و فعلا از ثبت نام جاماندگان خبری نیست.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، پرداخت جدید یارانه معیشتی طی روزهای آینده در حالی صورت می گیرد که این پرداخت از آبان ۱۳۹۸ و با افزایش قیمت بنزین در دستور کار قرار گرفت و با پرداخت به ۱۷.۷ میلیون خانوار شروع شد، ولی آنچه تازه ترین گزارش سازمان هدفمندی یارانه ها منتشر نمود از افزایش خانوارهای دریافت کننده به بالای ۱۹.۷ میلیون خانوار با جمعیتی حدود۶۰ میلیون حکایت داشت.
کمک های معیشتی به تناسب اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان متغیر است؛ به شکلی که خانواده های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، ۱۷۲ هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می کنند.
بابت پرداخت کمک معیشتی به این ۶۰ میلیون نفری که از بین یارانه بگیران گزینش شده اند، در سال حدود ۳۱ هزار تومان هزینه می شود و در صورت ثبت نام از متقاضیان جامانده این هزینه می تواند افزایش یابد.
این در حالیست که به دنبال تکلیف قانون بودجه برای ثبت نام از جاماندگان از یارانه نقدی و معیشتی، دولت بتازگی بخشنامه مربوطه را تصویب و قرار شد که وزارت رفاه با آماده سازی بسترهای لازم امکان ثبت نام را فراهم و در دستور کار قرار بگیرد.
با ارائه فهرست جدید وزارت رفاه به سازمان هدفمندی یارانه ها، این سازمان نسبت به پرداخت اقدام خواهد کرد، ولی هنوز خبری از آن نیست.1400/04/08
12:52:27
0.0 / 5
1081
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد